СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

Арт-календар: літні вернісажі

Арт-календар: літні вернісажі
Getty Images/Global Images Ukraine
2019-06-14 17:13
119

Охопити всі події, що відбуваються чи мають відбутися в арт-просторі, і не тільки України – завдання абсолютно неймовірне. Тому редакція Family Office, відчайдушно вивчаючи афіші виставок вітчизняних і закордонних культурних центрів, галерей, музеїв, склала власний арт-календар. Сподіваємось, він допоможе вам обрати той культурологічний маршрут вашого літа, який принесе не тільки зустрічі з прекрасним, а й задоволення пізнання нового у вашому мистецькому баченні.

В Artarea оживляють світове мистецтво

У київському мистецькому просторі Artarea презентують класичне, сучасне українське і світове мистецтво у вигляді цифрових експериментальних експозицій. Серед учасників інсталяцій – Ієромін Босх, Пабло Пікасо та Сальвадор Далі (на початку кожного тижня) і найвідоміші представники імпресіонізму Клод Моне та Огюст Ренуара (з п’ятниці по неділю).

Київ, вул. Софіївська, 11-15

“Просто літо!” Ірини Акімової

Київська художниця запрошує до 18 червня у світ яскравих кольорів і експресії, наповнений сонцем і тонкою романтикою справжнього літнього настрою. Динамізм квіткових композицій, казковий профіль тіней дерев, філософія цівок літнього дощу – все це частини натхненної авторської розповіді про чудову пору року, сповнену сонцем, свіжістю, надіями та сподіваннями маленького дива.

В експозиції виставки, що проходить у музеї історії Києва, представлено живопис, інсталяції та фотоарт-проект, який Ірина Акімова підготувала разом разом з відомим українським фотографом Сергієм Тумасовим.

Партнери виставки: Українська асоціація жіночих досліджень в мистецтві (UAFRA), ArtBureau.

Київ, вул. Богдана Хмельницького, 7

«Українська ідентифікація» у печерській “Лаврі”

У Київській міській галереї мистецтв «Лавра» відкрилася художня виставка «Українська ідентифікація. Анатолій Криволап, Ігор Ступаченко. Розписи церкви Покрова Пресвятої Богородиці». В експозиції представлені живописні композиції на біблійні теми для церкви Покрова Пресвятої Богородиці в селі Липівка. Композиції створені відомим українським живописцем Анатолієм Криволапом, який очолює рейтинг найуспішніших українських художників разом із колегою, монументалістом Ігорем Ступаченком.

Унікальністю цієї виставки є те, що відвідувачі зможуть побачити саме оригінали розписів, які після виставки будуть змонтовані в будівлі церкви. На виставці також експонуватимуться живописні полотна, що демонструватимуть витоки нетрадиційного кольорового вирішення традиційних композицій Анатолієм Криволапом

Виставка триватиме до 14 липня, вхід вільний.

Київ, вул. Лаврська, 1

Венеціанська бієнале та епоха змін

58-ма Венеціанська бієнале працюватиме до 24 листопада 2019 року. Її тема – «Щоб ви жили в цікаві часи» (May you live in interesting times).

Куратор бієнале 2019 року — Ральф Ругофф (Ralph Rugoff), на даний час директор лондонської Hayward Gallery, художній і літературний критик.

У виставці візьмуть участь 79 художників з усього світу. Працюватиме 91 експозиція національних учасників — в садах Джардіні, в Арсеналі, а також в історичному центрі Венеції.

Головні заходи Венеціанської бієнале традиційно проходять на двох головних майданчиках: в садах Джардіні та Арсеналі. Сади Джардіні — зелена паркова зона, розташована в історичній частині міста поруч з площею Сан-Марко і Палацом Дожів, яка була створена за наказом Наполеона Бонапарта. З 1895 року сади Джардіні стали постійним місцем проведення Венеціанської бієнале.

Арсенал колись був найбільшим виробничим центром Венеції, символом економічної, політичної і військової могутності міста. У 1980 році, під час 1-ї Міжнародної архітектурної виставки, Арсенал став виставковим майданчиком бієнале — так ним і залишився. На території Арсеналу розташовані павільйони 23 країн.

Кураторами Українського павільйону стала «Відкрита група» — мистецьке об’єднання Юрія Білея, Антона Варги, Павла Ковача та Станіслава Турині, які підготували проект “Падаюча тінь ”Мрії“ на Сади Джардіні”. За задумом художників, під час відкриття бієнале літак Ан-225 «Мрія» пролетить над Венецією, і тінь цього найбільшого і найпотужнішого в світі транспортного літака на кілька секунд впаде на Сади Джардіні. На його борту буде знаходитися жорсткий диск з інформацією про всіх художників України, які погодилися взяти участь в перформансі.

Серед персональних виставок художників представницею України стане Жанна Кадирова.

Італія, Венеція

Переосмислення капітана Кука

250 років тому Джеймс Кук залишив Англію у складі першої з трьох експедицій до Тихого океану. Умілий навігатор, він відвідав багато нових місць для європейців, а островитяни й досі згадують про події, що відбувалися, переосмислюючи їх у мистецьких роботах. Вперше за багато десятиліть демонструється накладний таїтянський костюм, який носили на церемоніях.

Виставка у Британському музеї презентує спадщину Кука в Тихому океані – від Нової Зеландії до Вануату і від Австралії до Гавайських островів.

Експозицію відкрито до 4 серпня 2019 року.

Great Russell St, Bloomsbury, London WC1B 3DG, Великобританія

"Морська зірка" Шон Скаллі у Національній галереї

Гострі та поетичні, абстрактні роботи ірландця за походженням, американського художника Скаллі створюються з панелей, намальованих нафтою, часто з густо нанесеною фарбою для створення багатих, текстурованих поверхонь. Використовуючи мотив смуги або chequerboards, художник відтворює краєвиди та архітектуру, обрії, поля і берегові лінії; його споглядальні форми стають нагадуванням про особистий досвід і власні моменти.

На виставці представлено особисту подорож Скаллі – глибоке захоплення кольором, композицією та силою живопису.

Вхід на виставку вільний, відкрито до 11 серпня 2019 року.

Trafalgar Square, Charing Cross, London WC2N 5DN, Великобританія

"Золотий улов" в Art gallery of Madam Palmgren

З 14 червня по 9 липня 2019 року тут відбудеться персональна виставка молодої художниці Дарії Іващенко. Леонора Янко, куратор проекту, мистецтвознавець, арт-менеджер і директор Lera Litvinova Gallery, зазначає: "Дар’я стрімко увійшла на український арт-ринок. Виставку, що з великим успіхом пройшла в Києві, ми раді показати у Львові. Зараз художниця пише нові картини до виставки, оскільки багато робіт були викуплені до приватних колекцій".

Усе своє натхнення від спостереження за природою та навколишнім світом авторка переносить на полотно, майстерно вимальовує кожну деталь та робить її центральним мотивом картини. Саме поєднання реалістичних, майстерно виписаних елементів та лаконічного фону із золотої та срібної поталі створює захоплюючу гармонію картин мисткині.

Львів, вул. Івана Федорова, 8

Архітектурна освіта Open/Work

З 14 червня по 1 липня поточного року у Харківській школі архітектури проходить цикл подій, присвячених розвитку архітектурної освіти в Україні. Мета виставки – розповісти про сучасні підходи до архітектурної освіти в умовах "глибокої кризи міських просторів і інфраструктури". Під час роботи виставки також пройдуть виступи міжнародних експертів у сфері архітектурної освіти - представників британських Architectural Association School of Architecture і Norwich University of the Arts, американської Knowlton School of Architecture, практикуючих архітекторів з України та Польщі, дискусії та вечірки.

У рамках виставки “Архітектурна освіта Open/Work” триватиме ще одна виставка, в експозиції якої зібрано 383 проектних плани, номінованих на участь в одній з найбільших світових архітектурних премій – премії Міс ван дер Рое, E.U Mies Award (Премія Європейського Союзу в галузі сучасної архітектури).

Нагадаємо, премія Європейського Союзу в галузі сучасної архітектури ім. Міс ван дер Рое була заснована в 1987 році Європейською комісією, Європейським парламентом і Фондом Міс ван дер Рое. Премія вручається раз на два роки. Церемонія нагородження зазвичай проходить у травні в Барселоні. Цього року її присудили за проект Grand Parc Bordeaux - реконструкцію застарілого житла в Бордо (Франція). Всього на конкурс було номіновано 383 проекту з 17 країн Європи, в тому числі з України.

Вхід вільний.

Фото: nakipelo.ua

Харків, вул. Конторська, 5

Step by Step – погляд на колекцію арт-дилера

Новий Національний музей Монако віддає належне чудовій колекції Monegasque та її власникові Фабріціо Моретті. Колекція вперше демонструє громадськості 39 робіт – від старих майстрів до сучасних художників. У виставковому проекті досліджується те, що можна вважати приватною космогонією колекціонера, який щодня працює з картинами і скульптурами. Ця особиста інтелектуальна подорож веде нас крізь шість століть історії мистецтва – від Готичного періоду до раннього Відродження, через маньєризм та бароко, Колекція Моретті – це унікальне і дуже різноманітне зібрання великих і малих шедеврів.

Виставка буде експонуватися до 29 вересня на Villa Sauber.

17, avenue Princesse Grace, Monaco

Альберто Джакометті – до 200-річчя музею Прадо

До ювілею Національного музею Прадо приурочена виставка одного з найважливіших художників ХХ століття Альберто Джакометті, яка триватиме до 7 липня. У представлену колекцію увійшли скульптурні та живописні роботи, які раніше ніколи не виставлялися в мадридському музеї, а організувати експозицію допомогли фахівці фонду Beyeler (Базель, Швейцарія).

Альберто Джакометті, син художника-імпресіоніста, вважав, що мистецтво – це єдина можливість об`єднати минуле із сьогоденням, і розробив власний унікальний стиль, в якому людські фігури зображуються подовженими і передають нервозність і психологічну нестійкість сучасної людини.

Художник сам ніколи не бував в Іспанії, але в 1939 році бачив колекцію музею Прадо в Женеві.

Calle de Ruiz de Alarcon, 23, 28014 Madrid, Іспанія

Фра Анджеліко і флорентійський Ренесанс

Художній музей Філадельфії познайомить шанувальників мистецтва з флорентійським Відродженням 1420-1430 років. Головна увага експозиції, розміщеної у музеї Гуггенгайма в Більбао, буде приділено художнику Фра Анджеліко – одному з найбільших представників італійського Ренесансу. Народжений під ім`ям Гідо ді П`єтро художник був прозваний Фра Анджеліко завдяки релігійній тематиці і безтурботному настрою своїх картин. П`ятсот років після своєї смерті, в 1982 році, він був зарахований до лику святих Папою Іоанном Павлом II. Виставка триватиме до 15 вересня.

Abandoibarra Etorb., 2, 48009 Bilbo, Bizkaia, Іспанія

«Погляд назад» Джорджо Моранді

Музей Гуггенхейма в Більбао також представляє виставку, присвячену одному з найважливіших італійських художників ХХ століття Джорджо Моранді. Крім того, тут можна буде побачити роботи тих великих художників, які вплинули на Моранді – Ель Греко, Франсиско де Сурбаран, Жан-Батист Шарден і Джузеппе Креспі.

Окремі зали виставки будуть присвячені художньому зв`язку Моранді з його змістовними попередниками – театральністю, яку він перейняв в іспанському живописі XVII століття, італійським натуралізмом і геометричністю, запозиченою у натюрмортів французького живописця Шардена.

Виставка триватиме до 6 жовтня 2019 року.

Abandoibarra Etorb., 2, 48009 Bilbo, Bizkaia, Іспанія