СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

Арт-ринок України демонструє позитивну динаміку

Арт-ринок України демонструє позитивну динаміку
ma-no/iStock by Getty Images
2019-01-09 13:36
194

Арт-ринок в Україні перебуває на стадії формування. За оцінками експертів, тут найширше представлені книги, посуд, меблі та живопис. Однак порівняно з іншими країнами на українському ринку предмети колекціонування в середньому недооцінені на 100-200%, пише Msb.aval.ua.

«Розуміння того, що мистецтво – це об′єкт інвестицій, приходить до українців поступово. Лише третина колекціонерів розглядають його як можливість поповнити свій капітал», - описує ситуацію Михайло Василенко, мистецтвознавець, експерт, співвласник аукціонного дому «Золотое Сечение».

За прогнозами Михайла Василенка, арт-ринок України щонайменше демонструватиме позитивну динаміку зростання – дедалі більше українців розглядатимуть мистецтво як інвестицію, а не просто дороге хобі. Окрім того, на цей інструмент невдовзі мають звернути увагу банки та інвестиційні фонди. Цей механізм в Україні вже запущено, хоча, приміром, до США та Німеччини нам ще далеко. Тож, є до чого прагнути, куди рухатися. Важливо поширювати захоплення мистецтвом у суспільстві, бо, окрім інвестиційної складової, однією з головних цілей мистецтва є пропаганда культури серед широкого загалу.

Фактори ризику, характерні для арт-ринку

• Складність оцінки вартості мистецьких об′єктів.

• Неможливість застосування стандартних інструментів фінансового та інвестиційного аналізу.

• Непрозорість ринку.

• Відсутність надійних джерел інформації про угоди, що здійснюються.

• Спекулятивні рейтинги оцінки.

• Конфлікти інтересів.