СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

Атаки на школи & мозкові імпланти

Атаки на школи & мозкові імпланти
Getty Images/Global Images Ukraine
2019-07-18 09:36
138

Hi-tech-новини за тиждень – стисло про головне.

Спірні алгоритми

Британський уряд планує розширити систему прогнозування злочинності по всій країні, повідомляє E&T. За даними видання, на ці цілі уряд вже виділив £4,5 млн, а нещодавно надав ще £5 млн додаткового фінансування. Національне рішення для аналізу даних (NDAS), що має допомагати поліції в оцінці ризику скоєння злочину, поки що перебуває на стадії тестування.

Проте експерти вже зараз називають її незрілою та спірною. Головна проблема полягає у тому, що машинне навчання, яке використовують в алгоритмах прогнозування, може давати багато помилково-позитивних результатів і потенційно поставити деякі групи людей у заздалегідь невигідне становище.

Морська Африка

Єгипет заявляє про створення морського науково-технічного центра, що спеціалізуватиметься на морській промисловій робототехніці, першій на Близькому Сході, повідомляє Egypt Independent.

Цей проект розроблявся у рамках Нільської Ініціативи протягом 8 років і створювався Альянсом, до якого, зокрема, входять Арабська академія наук (AAST) та Глобальна компанія з інновацій та підприємництва (GIE). Фінансування здійснюють банк Міср та єгипетський центробанк.

Французькі апетити

France Digitale, яка об`єднує 1,4 тис. стартапів та французьких цифрових інвесторів, планує створити окрему групу для місцевих LegalTech фірм з тим, щоб виявити найбільш перспективні стартапи та структурувати сектор, повідомляє L`Usine Digitale.

До цієї групи наразі входять 24 digital-компанії, що спеціалізуються на юридичному секторі. Вони мають на меті введення єдиних стандартів і понять, а також розвиток цієї сфери. У 2018 році французькі інвестиції в цей сектор становили €25 млн. France Digitale вважає, що країна має стати лідером цього сектора в Європі, адже в неї найбільша чисельність компаній, які опікуються юридичними технологіями (160). На другому місці Великобританія, яка йде з великим відривом – лише 47 компаній.

Шкільні проблеми

ФБР повідомляє, що кібератаки стають звичайним явищем для навчальних закладів, пише Голос Америки. Ці атаки призводять до перебоїв у навчанні, особливо у високотехнологічних школах. Навчальні заклади стають привабливими цілями, оскільки там зберігаються конфіденційні дані, а серед можливих злочинців – як неповнолітні жартівники, так і, можливо, іноземні уряди.

Корисні імпланти

Компанія Ілона Маска Neuralink, яка раніше повідомляла про намір створити мозкові імпланти, заявила, що вже має, що показати, і сподівається почати випробування на людях до кінця наступного року, пише LA Times.

За словами Маска, мета Neuralink – симбіоз людей та штучного інтелекту. Він вважає, що мозок можна суттєво покращити за допомогою підключення до комп`ютера. Neuralink має намір вставити розроблені мікросхеми до мозку, що відкриє нові можливості для медицини, зокрема неврології.