СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

Динаміка Google & Гонконгська турбулентність

Динаміка Google & Гонконгська турбулентність
Getty Images/Global Images Ukraine
2019-07-29 09:29
95

Інвестиційні новини за тиждень — стисло про головне.

ВВП України

Зростання ВВП України уповільниться з 3,3% у 2018 році до 2,8% у 2019-му, а надалі прискориться до 2,9% у 2020 році, згідно із прогнозом Інституту міжнародних фінансів (Institute of International Finance, IIF). IIF також передбачає, що середня інфляція в країні знизиться з 10,9% у минулому році до 8,5% у поточному і до 6,8% – у наступному, повідомляє Дзеркало тижня. В IIF також прогнозують, що збільшення доходів населення сприятиме зростанню внутрішнього споживання на рівні близько 7% у 2019-2020 роках. На думку фахівців IIF, незважаючи на поліпшення поточного рахунку, стабільні прямі іноземні інвестиції та деяке збільшення портфельних інвестицій, цих коштів буде недостатньо для забезпечення виплат МВФ, за євробондами та іншого зовнішнього боргу. За оптимістичнішими прогнозами НБУ, зростання реального ВВП України у 2019 році сповільниться до 2,5%, а у 2020-2021 роках прискориться відповідно до 2,9% і 3,7%.

Китайська біржа

Днями у Шанхаї було відкрито торги на новій китайській фондовій біржі Star Market, яка розглядається як аналог американської біржі NASDAQ, повідомляє dw.com. Біржа технологічних компаній створена за ініціативи уряду як спроба надати доступ великій кількості китайських технологічних компаній до ринку капіталу з лояльними вимогами до первинного розміщення. Ціна акцій на Star Market визначатиметься виключно попитом і пропозицією і не залежатиме від приписів держрегуляторів. Рішення про терміни і розміри емісії також будуть самостійно приймати компанії, що братимуть участь уторгах.

Поява біржі у перші дні призвела до зростання акцій на 100-200% і навіть 400%. А от акції компанії Anji взагалі підвищилися на 510% протягом дня. Всього ж до закриття дня 25 китайських компаній коштували близько $44 млрд. Інвестиційний експерт і керуючий партнер Capital Time Ерік Найман з цього приводу підкреслив: «Китайці дуже затиснуті у варіантах інвестування. Тому, коли на локальному ринку відкривається можливість для заробітку, ризик-менеджмент відключається. Це дуже небезпечна гра, яка неминуче призведе до втрати інвестицій більшістю учасників».

$525 млн для Unity

Лідер ігрової індустрії компанія Unity днями оголосила про підписання угоди з D1 Capital Partners, Канадською інвестиційною радою пенсійного плану, Light Street Capital, Sequoia Capital та Silver Lake Partners про фінансування тендерної пропозиції на суму $525 млн, повідомляє techcrunch.com. Це дозволить акціонерам продати свої частки в компанії. Ця подія може потенційно означати, що Unity відсуває терміни виходу на IPO до 2020 року. Unity підтвердила, що завершила раунд фінансування серії E на $150 млн, що подвоїло оцінку компанії до $6 млрд. 

У Unity на базі SF працює понад 2000 співробітників. Компанія розробляє інструменти для створення відеоігор на декількох платформах з використанням у половині продуктів власного «двигуна».

Динаміка Google

Google знову на підйомі після невеликого розчарування в минулому кварталі, йдеться на інвестиційній платформі HugsFund у Facebook. Компанія перетнула позначку зростання на 25% за EPS і збільшила оцінку з продажу на 2%.

Чистий прибуток Alphabet за I півріччя зріс на 32%, а за підсумками II кварталу — втричі і сягнув $9,95 млрд, у той час як експерти очікували щонайбільше $8,02 млрд. Загалом надходження від реалізації продукції Google за II квартал зросли на 19%. На думку експертів HugsFund, цьому сприяла і новина про те, що рада директорів Google прийняла рішення викупити на $25 млрд власних акцій класу С. Як наслідок – навіть на фоні хвилювань з приводу антимонопольних розслідувань акції Google на премаркеті засвідчили позитивну динаміку у 8%.

Падіння Amazon

Роздрібний технологічний гігант Amazon вперше за два роки не зміг перевершити попередню оцінку прибутку на акцію після збільшення операційних витрат на 21%, повідомляє інвестиційна платформа HugsFund. Прибуток з операційної діяльності компанії зріс усього на 3%. Таке збільшення витрат, на думку фахівців, спричинене застосуванням нового виду сервісу one-day delivery, мета якого стимулювати зростання роздрібних продажів, що справді підвищило показник реалізації на 19%. Разом з тим, спостерігається уповільнення операційного прибутку від “хмарного” сервісу AWS. Через це Amazon поступається у боротьбі з Microsoft Azure за ринок “хмарних” технологій. Відповідно у компанії залишається дедалі менше шансів на виграш глобального тендеру на $10 млрд у Пентагоні, що має відбутися у серпні п. р. За оцінками аналітиків, акції компанії падають на 1,6% на премаркеті.

Гонконгська турбулентність

Гонконг може поступитися Сінгапуру у боротьбі за першість у залученні іноземних інвесторів, повідомляє asianinvestor.net. Падінню рейтингу одного з найбільших світових фінансових центрів сприяють протести навколо відкладеного закону про екстрадицію території, які почалися 31 березня і розтягнулися до 21 липня. За словами СЕО великих активів, керуючих фондів та юридичних фірм, політичні потрясіння в Гонконзі можуть завдати багаторічної шкоди іміджу міста. 

В огляді asianinvestor.net йдеться про те, що Гонконг після політичної нестабільності залишають деякі компанії, що мали тут центральні офіси, та окремі учасники сімейних офісів. Значна частина їх перебазовується до прямого конкурента Гонконгу в регіоні – Сінгапуру. У свою чергу, портфельні менеджери Сінгапуру вважають, що конфлікт між Китаєм та Гонконгом з потенційною участю США і Великобританії може вплинути на інвестиційні настрої в усьому регіоні, в тому числі в самому Сінгапурі та союзних країнах. Загалом Гонконг поки тримає удар, залишаючись одним з основних фінансових центрів світу.

Хід Баффета

Інвестиційний титан Уоррен Баффет додав кілька мільйонів акцій до своєї частки у Bank of America, збільшивши її на 6% – до 950 млн акцій, повідомляє investors.com.Тож, відтепер його фірма Berkshire Hathaway володіє понад 10% банківського гіганта. Цей крок спричинив здивування аналітиків, оскільки раніше Баффет заявляв, що йому подобається тримати акції більшості своїх компаній на рівні нижче 10%, оскільки перевищення цього показника може призвести до посилення контролю з боку регулюючих органів.

Попри це акції Berkshire класу B все одно зросли на 0,9% – до $209,25 за одиницю. Баффет заявив, що таким розширенням не планує об`єднувати свої частки у Wells Fargo та Bank of America. Однак його нова велика частка у Bank of America швидше свідчить про те, що глобальний інвестор передумав. Аналітик Barclays Джей Гелб, коментуючи дії топ-інвестора, розповів, що пропоновані зміни можуть допомогти фірмі Баффета розширити свої значні частки у банківському бізнесі.

Плани Періс

Відома актриса і спадкоємиця найбільшої у світі мережі готелів кинула оком на туристичний комплекс поблизу обласного центру Закарпаття. Йдеться про «Деренівську купіль», щодо придбання якої, за інформацією Укрінформу, американка вже кілька тижнів веде активні перемовини. Сума майбутньої угоди поки не розголошується, однак відомо, що домовленість має бути закрита до кінця літа поточного року.

Туркомплексом, що розташований за 20 км від Ужгорода, Періс зацікавилася з прицілом на проведення тут наймасштабнішого у світі міжнародного конкурсу краси. «Деренівська купіль» знаходиться в урочищі Деренівка села Нижнє Солотвино Ужгородського району і вміщує 130 сучасних номерів в оздоровчому комплексі «Ірис», аква-зону, розважальний центр і SPA-комплекс. “Родзинки” комплексу — дендропарк з 5 тис. видів рослин та завод цілющих мінеральних вод.