СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

Health-контроль & грецька епідемія

Health-контроль & грецька епідемія
Getty Images/Global Images Ukraine
2019-06-20 09:34
156

Що відбувалось у галузі медицини та охорони здоров`я за тиждень — стисло про головне.

Зонд-волосок

Вчені з університетів Едінбурга, Бата і Херіот-Ватт створили новий зонд завтовшки 0,2 мм для дослідження пошкодженої тканини легенів. Зонд з оптичного волокна має 19 датчиків для вимірювання різних показників у тканинах легенів. У майбутньому до зонду буде можливо додати більше датчиків для проведення різних вимірів. Хоча ця технологія була створена з урахуванням особливостей легеневої тканини, вчені стверджують, що зонд можна буде використовувати і для діагностики інших частин тіла, повідомляється на сайті університету Едінбурга.

Більше health-контролю

Французька медкомпанія Sanofi об`єдналася з Google для розробки новітніх технологій передачі даних з метою зміни способів доставки ліків і медичних послуг у майбутньому. Партнери будуть використовувати набори даних, щоб поліпшити розуміння ключових захворювань і отримати інформацію про пацієнтів та їхні відгуки, йдеться у спільній заяві компаній. «Ми прагнемо надати людям більше контролю над своїм здоров`ям і прискорити відкриття нових методів лікування», – сказав Аміт Натвані, головний лікар і виконавчий віце-президент Sanofi, повідомляє Reuters.

Горіхи від тиску

Вчені з Pennsylvania State University в результаті дослідження виявили, що регулярне вживання волоських горіхів ефективно впливає на зниження артеріального тиску. Це обумовлено високим вмістом у продукті АЛК (альфа-ліноленової кислоти). В експерименті задіяли 45 добровольців віком від 30 до 65 років, що мали різні стадії ожиріння. Серед усіх пропонованих пацієнтам дієт найбільш ефективною щодо зниження ризику розвитку захворювань серця і судин виявилася горіхова дієта, повідомляє actualnews.org.

Небезпека раннього прокидання

Вчені з Каліфорнійського університету провели дослідження з вивчення сну і смертності у різних етнічних группах. Вони виявили, що раннє пробудження може бути пов`язано зі смертністю від серцевих захворювань у білих європейців. Висновок зроблено на основі даних про сон 4000 осіб віком 40-69 років. У цю велику групу увійшли мігранти першого покоління з країн Південної Азії і Африки та Карибського басейну, а також білі європейці. Навіть беручи до уваги інші фактори ризику, такі як паління, білі європейці у 1,3 раза частіше помирають від серцево-судинних захворювань, якщо прокидаються рано, порівняно з особами африканського походження з Карибського басейну або Південної Азії. На жаль, учені ще не вивчили механізм, що стоїть за цим явищем, повідомляє technology.org.

Уповільнити Альцгеймера

IBM розробила алгоритм машинного навчання, який обіцяє виявити та уповільнити розвиток хвороби Альцгеймера. IBM Australia опублікувала документ, в якому детально розповідається про те, як машинне навчання і ШІ можуть використовуватися для прогнозування тяжкості захворювання та уповільнення його розвитку. Дослідження свідчать, що пептид (або так званий бета-амілоїд) змінюється задовго до втрати пам`яті. Аналіз концентрації цього пептиду у спинномозковій рідині людини може показати ризик захворювання на десятиліття вперед. Використовуючи цю модель, в IBM переконані, що вони могли б допомогти лікарям прогнозувати ризик розвитку хвороби Альцгеймера з точністю до 77%, повідомляє artificialintelligence-news.com.

Rozlytrek проти раку

Швейцарський виробник ліків Roche отримав дозвіл запустити в Японії свій новітній антираковий препарат Rozlytrek. Його призначено для пацієнтів, яких необхідно ідентифікувати за допомогою генетичного профілювання. Rozlytrek також відомий як ентректініб, призначений для людей з позитивними пухлинами NTRK 10 різних типів, включаючи рак молочної залози, колоректальний, нейроендокринний, рак легенів і підшлункової залози. Rozlytrek спрямований на лікування людей з рідкісною генетичною аномалією — злиттям NTRK, яка стимулює ріст ряду пухлин, що виявляються по всьому тілу. На сьогодні Roche ще не отримав схвалення США та Європи, повідомляє Reuters.

Грецька епідемія

Туристів, які відвідують Грецію, попереджають про епідемію небезпечної лихоманки Західного Нілу. При цьому, на сьогодні не існує вакцини проти цієї недуги. Вірус лихоманки Західного Нілу – це рідкісна інфекція, що передається від комарів і може привести до летального наслідку. У минулому році у Греції було зареєстровано понад 300 випадків зараження цим вірусом, причому число різко збільшилося у попередні роки. За рекомендаціями FCO, туристи повинні вживати профілактичних заходів, у тому числі мінімізувати контакт із комарами, використовувати репеленти на вулиці та москітні сітки на двері й вікна. Сезон лихоманки Західного Нілу зазвичай триває з середини червня до листопада. У минулому році цей вірус з`явився і в інших європейських країнах, у тому числі в Італії, Румунії, Угорщині та Сербії, пише independent.co.uk.