СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

Кубинці масово повертаються на батьківщину, скуповуючи нерухомість

Кубинці масово повертаються на батьківщину, скуповуючи нерухомість
julianpetersphotography/iStock by Getty Images
2018-11-15 13:42
224

Близько 40 тисяч кубинців, котрі раніше виїхали з батьківщини, повернулися на острів за останні п`ять років, щоб купити нерухомість. Масове повернення громадян і приплив іноземних інвестицій стали результатом міграційної реформи кубинського уряду, пише Daily Times.

Вільна купівля-продаж нерухомості на Кубі була дозволена тільки в 2011 році. Раніше жителі мали змогу тільки обмінюватися своїми будинками і квартирами, як це колись було за часів Радянського Союзу. Але іноземцям купівля нерухомості в цій країні заборонена й зараз. Зробити це можливо, лише уклавши шлюб із місцевими мешканцями.

З початком реформи у 2012 році було оформлено 45 тис. угод купівлі-продажу житла, в 2013-му - 88 тис., а в 2014 році - вже 100 тис. Лише в 2015 році обсяги продажів трохи знизилися - ринок задовольнив попит. Але після цього на найгарячішому ринку — гаванському — виник гострий дефіцит пропозиції. За оцінками експертів, Гавана нині потребує додатково 700 тис. одиниць житла, в той час як щороку в столиці Куби будується лише 20 тис. апартаментів і вілл.