СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

MasterСard-блокчейн & Старт Apple Card

MasterСard-блокчейн & Старт Apple Card
Getty Images/Global Images Ukraine
2019-08-22 09:26
153

Новини у галузі банкінгу за тиждень— стисло про головне.

Зростання прибутковості

Українські банки за перше півріччя 2019 року заробили більше, ніж за весь минулий рік, йдеться в огляді банківського сектора від НБУ. Зокрема, за перші шість місяців прибуток банків становив 31 млрд грн, що у 3,8 раза більше за минулорічний показник. Майже 60% прибутку сформував ПриватБанк. Загалом із 76 діючих банків, як повідомляється в огляді НБУ, прибутковими стали 66 фінустанов.

Український еко-банк Укргазбанк, за інформацією на офіційному сайті, за сім місяців цього року заробив 288 млн грн прибутку за рахунок впровадження сучасних продуктів та онлайн-сервісів, поліпшення рівня та якості обслуговування і зростання клієнтської бази до 400 тис. осіб. Укргазбанк також став першим українським банком, який Фонд енергоефективності та IFC обрали партнером програми комплексної модернізації житла українців "Енергодім", повідомляє epravda.com.ua

Збільшено гарантії

В Україні збираються підвищити у 10 разів гарантовану суму вкладу. Зокрема, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) пропонує провести перше підвищення гарантованої суми вже цього року, а до 2027 року довести її до €100 тис. у гривневому еквіваленті. Про це йдеться у прес-релізі ФГВФО з посиланням на коментар директора-розпорядника Фонду Світлани Рекрут. Нагадаємо, що зараз гарантована сума вкладу в Україні становить 200 тис. грн. Це приблизно €6-7 тис., тоді як в Європі забезпечуються €100 тис. 

Загальна кількість вкладників у банківській системі станом на 1 липня п. р. становила 41,9 млн. Серед них кількість вкладників із депозитами понад 200 тис. грн — 401 тис. осіб. Загальний обсяг їхніх вкладів дорівнює майже 254,9 млрд грн.

MasterСard-блокчейн

Глобальна платіжна система MasterСard разом з Facebook створює власну команду, що забезпечуватиме криптобізнес навколо крипти Libra, повідомляє New York Post. На такий крок компанія пішла, аби стати технологічнішою, вважає аналітик CreditCards.com Тед Россман. Партнерами Facebook з розвитку Libra є також PayPal, Uber, Coinbase, Lyft, Vodafone, eBay і Spotify та прямий конкурент MasterСard компанія Visa. «Увага до технології блокчейн і криптовалют — частина цієї роботи», — зазначив старший віце-президент MasterСard Сет Эйсен. Він також додав, що співпраця з Facebook щодо Libra є результатом пошуку компанією нового способу вираження вартості.

Патент Bank of America

Американський фінансовий гігант Bank of America подав заявку на створення системи захисту і зберігання криптовалют під назвою «Багаторівневий захист цифрових гаманців», повідомляє medium.com. Йдеться про створення багаторівневого інтерфейсу для криптовалютного “гаманця” в децентралізованій тимчасовій мережі. Користувач зможе розділити криптовалюту на кілька частин, кожну з яких буде захищено паролем, і надавати доступ тільки до обсягу активів, визначеного самим користувачем. За допомогою цієї технології Bank of America хоче об`єднати всі рахунки в одному місці, але з індивідуальним доступом до кожного з них. На сьогодні Bank of America виграв уже 36 патентних заявок на блокчейн, 31 з яких перебуває на розгляді.

Старт Apple Card

Компанія Apple запустила у США анонсовану раніше кредитну картку Apple Card, йдеться на сайті компанії. Реєстрація та активація картки займе всього кілька хвилин. За допомогою Apple Card користувачі можуть оплачувати покупки у традиційних магазинах, купувати додатки, а також розраховуватися за онлайн-покупки. Та, мабуть, найприємніша новина для власників Apple Card — відсутність будь-яких зборів і комісій.

Розробники кредитної картки запевняють, що Apple Card відрізняється високим рівнем безпеки. Для Apple Card на iPhone створюється унікальний номер, який зберігається на спеціальному чіпі безпеки системи Apple Pay. Здійснення кожної покупки користувач повинен підтвердити за допомогою Face ID, Touch ID або одноразового коду. Нагадаємо, що Apple працювала над створенням своєї першої картки разом з найбільшим інвестиційним банком Goldman Sachs.

Ірландська ініціатива

Федерація банківської справи та платежів Ірландії (BPFI) створила платформу Fintech Foresight Group для використання нових технічних розробок у галузі фінансових послуг, повідомляє finextra.com. BPFI вже налічує 100 організацій-членів та асоційованих організацій, серед яких ліцензовані вітчизняні та іноземні банки та установи, що працюють на фінансовому ринку. Fintech Foresight Group об`єднує банківських представників з глобальними технологічними компаніями, місцевими фінансовими компаніями, установами третього рівня, представниками державного сектора і міжнародними експертами. Серед найближчих планів BPFI — проведення серії семінарів, присвячених світовим технологічним тенденціям, що впливають на фінансові послуги, і можливостям, які надає Fintech.