СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

Мігрені & Хакери

Мігрені & Хакери
Getty Images/Global Images Ukraine
2019-06-12 09:35
162

Що відбувалось у сфері медицини та охорони здоров`я за тиждень — стисло про головне.

Кібербезпека

Захист даних та ПО залишається однією з основних проблем для медкомпаній. MD+DI & QMED знову повертається до питання кібербезпеки в сфері охорони здоров`я та медтеху. На думку експерта з аналітики ПО та тестування Урі Барела, сектор медтеху вже давно вийшов на такий рівень, що приваблює організовану злочинність, присутню також і в мережі. Топ-менеджери індустрії поки що намагаються ігнорувати загрози, але це означає, що медтех-компанії потребують зміни мислення, оскільки хакінг уже став для них на порядку денному.

Мобільні додатки

Незабаром родина мобільних додатків для здоров`я може поповнитися новим RELAXaHEAD. Додаток, який поки що працює в закритому доступі, розробляли лікарі з NYU School of Medicine і "технарі" з бостонської Irody Inc.

Згідно з першим дослідженням, у пацієнтів, які страждають на мігрені і використовували додаток, голова щомісяця в середньому боліла на 4 дні менше ніж зазвичай. Доктор медичних наук, невролог та один з авторів дослідження Міа Майнен вважає, що лікарі мають переглянути підхід до лікування мігреней, оскільки існуючі методи підходять далеко не всім. У той самий час цей додаток можна використовувати як доповнення до терапії в зручний для пацієнта час та у комфортних домашніх умовах.

Інвестиції

The Motley Fool наводить думку одного з інвесторів, який переконує, що треба інвестувати в акції трьох компаній. Реклама рекламою, але цікаво подивитися на сфери, в яких працюють ці компанії. Це геномне секвенування (біохімія), телемедицина та біотехонології, зокрема генотерапія рідкісних захворювань та фармацевтика, пов’язана з ними – розробка ліків.

Зберігання даних

Рівень комп`ютеризації системи охорони здоров`я України за рік зріс із 3% до 97%, повідомляє Інтерфакс-Україна. Завдяки електронній системі також вдасться уникнути фрагментації даних, оскільки замість паперових карток дані пацієнтів зберігатимуться у безпечному "хмарному" сховищі, а лікарі в різних медзакладах матимуть доступ до необхідної їм інформації про пацієнта. Усі користувацькі рішення (медичні та пацієнтські інформаційні системи, додатки та надбудови) розробляють українські ІТ-спеціалісти на ринкових умовах.

Чатботи

Світовий ринок чатботів у сфері охорони здоров`я зросте в середньому на 25,1% та сягне $703,2 млн до 2025 року. Активнішому зростанню заважають типові проблеми в сфері охорони конфіденційності даних, малий досвід у розробці таких чатботів, незначна обізнаність про їх функцію та стереотипне сприйняття, пише Pr Newswire.

Регенеративна медицина

Нове дослідження, проведене вченими з Університету Вірджинії та інших установ, виявило тип пігментних клітин у рибок даніо, які після розвитку можуть трансформуватися в клітини іншого типу.

Йдеться про меланоцити, котрі схожі на клітини людини. Вони блокують молекулярні шляхи, які інакше дозволили б їм виробляти меланін і включати нові гени, необхідні для їхнього відновлення. Ця здатність до змін робить клітини гарною моделлю дослідження того, як можна змусити людські і навіть тваринні клітини диференціюватися у щось нове, повідомляє technology.org.