СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

Очільник Deutsche Bank погодився на злиття з Commerzbank

ft.com
2019-03-13 13:34
71

Гендиректор найбільшого німецького банку Deutsche Bank AG Крістіан Севінг припинив заперечувати проти ідеї багатомільярдного злиття з головним конкурентом у Німеччині - Commerzbank AG, пише Financial Times з посиланням на інформовані джерела.

Збереження низьких процентних ставок і тиск з боку акціонерів через слабкі результати Deutsche Bank змушують його керівництво розглядати всі варіанти подальшого існування.

Одне з джерел FT заявило, що серед топ-менеджерів Deutsche Bank ширяться побоювання, що "деякі зацікавлені сторони" навмисно підсилюють тиск, щоб домогтися швидких дій у напрямку злиття з Commerzbank. Раніше повідомлялося, що ідея такого об`єднання банків дуже подобається американській інвестгрупі Cerberus, яка є міноритарним акціонером і Deutsche Bank, і Commerzbank.

Причому керівництво Deutsche Bank минулого року також залучило Cerberus як стратегічного консультанта. Крім того, думка про злиття двох найбільших комерційних банків Німеччини отримала певну підтримку і в уряді країни. Цілком імовірно, що влада ФРН хоче створити великий національний банк, який стане надійним джерелом фінансування орієнтованої на експорт економіки і зможе скласти конкуренцію провідним фінкомпаніям Європи.

Злиття Deutsche Bank і Commerzbank може призвести до створення третього за величиною банку в Європі за обсягом активів після британського HSBC і французького BNP Paribas у сумі близько €1,9 трлн. Акції Deutsche Bank подорожчали на 1,3% в ході торгів у понеділок, 11 березня, Commerzbank - на 3,9%. За останні 12 місяців капіталізація Deutsche Bank і Commerzbank скоротилася більше, ніж на 40%.