СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

Ripple-платежі & UniCredit vs Facebook

Ripple-платежі & UniCredit vs Facebook
Getty Images/Global Images Ukraine
2019-07-24 09:35
260

Банкінг за тиждень – стисло про головне.

Облікова обізнаність

19 липня Національний банк України знизив облікову ставку до 17% та оприлюднив середньостроковий прогноз її змін до кінця 2021 року, йдеться на офіційному сайті НБУ. «Базовий сценарій Національного банку передбачає подальше зниження облікової ставки до 8% протягом наступних років за умови стійкого зниження інфляції до 5%», — заявив глава НБУ Яків Смолій.

Україна стала восьмою країною у світі, чий центробанк почав публікувати прогноз облікової ставки. Раніше цю практику впровадили Швеція, Ізраїль, Ісландія, Грузія, Нова Зеландія, Норвегія та Чехія. Голова НБУ прогнозує, що публікація прогнозу ставки зробить зрозумілішою і прогнозованішою монетарну політику НБУ для всіх зацікавлених сторін. «Така інформація буде корисна для бізнесу, аналітиків, домогосподарств. Вона може знадобитися під час прийняття інвестиційних рішень, розробки планів бізнесу та прийняття рішень щодо заощаджень», – підкреслив Смолій.

Коридор гривні

Фінансовий експерт і директор департаменту казначейства і фондових ринків ПРАВЕКС БАНК Артем Красовський розповів про прогноз поведінки гривні та чинники, які впливають на рух курсу національної валюти. Серед них банкір виділяє розміщення великого обсягу ОВДП – на суму 33 млрд грн, зниження облікової ставки НБУ та безумовно пік парламентських виборів. Останні, на думку експерта, поки не мають серйозного впливу на курсову динаміку, а очікування бізнесу та операторів ринку оптимістичніші. У свою чергу, зниження облікової ставки дає підстави розраховувати на збереження інтересу іноземних інвесторів до українського боргу і відповідно на підтримку курсу гривні. Інформація із зовнішніх ринків також залишається сприятливою для торгового балансу України. Відтак Артем Красовський прогнозує валютний коридор найближчим часом у межах 25,30-25,80 грн/$, інформує офіційний сайт ПРАВЕКС БАНК.

Рейтинг Укргазбанку

Укргазбанк отримав довгостроковий рейтинг в іноземних і національній валютах на рівні «B-» із прогнозом «стабільний» від міжнародного агентства Fitch Ratings. Рейтинг відповідає поточному суверенному кредитному рейтингу Fitch для України. Рейтингове агентство також підтвердило короткостроковий рейтинг банку в іноземних і національній валютах на рівні «В» та національний довгостроковий рейтинг зі стабільним прогнозом на рівні «АА (ukr)». У звіті Fitch йдеться і про якість кредитів та зменшення проблемних позик у кредитному портфелі Укргазбанку порівняно з іншими державними банками України. Окремо Fitch Ratings звернув увагу на зростання обсягу так званих «зелених» позик для відновлювальної енергетики, повідомляється на сайті Укргазбанку.

Ripple-платежі

Американський банківський гігант Bank of America розробляє блокчейн-систему для здійснення міжбанківських розрахунків, повідомляє cointelegraph.com. В його патентну заявку на розробку такої системи включені схеми платіжної інновації на базі технології Ripple. Патент базується на технології розподіленого реєстру як інструменту міжбанківських комунікацій. За допомогою нового сервісу можна буде здійснювати розрахунки в режимі реального часу через загальний децентралізований реєстр, до якого матимуть доступ банки-учасники. Децентралізована мережа зможе одночасно перевіряти як особистість платника, так і особу одержувача, а також забезпечувати зв`язок між установами.

Сьогодні технологія Ripple використовується у багатьох світових банках. Зокрема, минулого місяця, за повідомленням PaySpace Magazine, одразу два латиноамериканські банки оголосили про тестування рішення Ripple xCurrent для міжнародних платежів.

Телефон-термінал ING

Голландський банк ING розробив додаток під назвою Tap on phone (буквально “натисни на телефон”), який перетворює смартфон на платіжний термінал, повідомляє finextra.com. Додаток, який є серйозним конкурентом залежної від ключа технології mPOS таких фірм, як Square, не вимагає додаткових апаратних модулів для прийому платежів. Наразі цей FinTech проходить тестування на 200 малих підприємствах у Стамбулі. Принцип роботи Tap on phone такий: дані про трансакції передаються через додаток, шифруються і зберігаються у “хмарі”, до якої користувачі можуть отримати доступ для відстеження балансу та перевірки трансакцій у режимі реального часу.

ING є першим європейським банком, який впровадив таку послугу у комерційних умовах. За даними MasterСard, сьогодні близько 1,5 млн малих і середніх підприємств і мільйони інших власників мікробізнесу, таких як таксисти, флористи та електрики відчувають потребу у збільшенні продаж через зниження витрат на дорогі термінали за рахунок впровадження цифрових платежів.

Кращі технобанки

Professional Wealth Management визначив 50 кращих банків світу за рівнем цифрової культури, використанням новітніх технологій та якістю управління капіталом. Загалом у рамках другої щорічної премії Wealth Tech PWM кращих визначено у 40 категоріях. Так, номером один в Європі з використання технологій визнано бельгійський Nykredit Private Banking, у Центрально-Східній Європі — чеський Komerčníbanka, a.s. В Азії перемога у цій номінації дісталася гіганту UBS. А французький BNP Paribas визнано кращим приватним банком за рівнем цифрової культури та управління капіталом. Кращим приватним банком світу з цифровим розширенням прав і можливостей визнано американський Citi Private Bank. В Європі ж у цьому плані експерти виділили португальський BPI Private. 

Детальніше про список переможців у різних галузях розповідає Professional Wealth Management.

UniCredit проти Facebook

Найбільший банк Італії UniCredit заявив про шкоду соцмережі Facebook і пов`язаних з нею соцмереж Messenger та Instagram і перший в історії великих фінансових груп залишив згадані канали комунікацій. Unicredit із більше ніж 26 млн клієнтів закрив 14 різних облікових записів Facebook у 14 різних країнах, а також чимало облікових записів в Instagram. Ці аккаунти загалом мали близько 1,1 млрд передплатників. Банк планує також відмовитися від своїх запатентованих каналів, таких як сайти і корпоративні чати, залишивши відкритою лише сторінку LinkedIn та аккаунт у Twitter. Таке рішення гендиректор UniCredit Жан П’єр Мустьєр прийняв на фоні скандалу з витоком даних за участю Facebook у Кембриджському аналітичному центрі.

Після UniCredit рекламу у Facebook на деякий час призупинив і німецький Commerzbank. Однак з часом відновив співпрацю з соцмережею, коментуючи, що Facebook став серйозніше ставитися до захисту їх даних, повідомляє Global Finance.