СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

SchoolinG-альтернатива & SEE Learning

SchoolinG-альтернатива & SEE Learning
Getty Images/Global Images Ukraine
2019-08-14 09:33
164

Найцікавіше у галузі освіти – стисло і неупереджено.

SchoolinG-альтернатива

25 серпня альтернативна школа SchoolinG запрошує на День відкритих дверей поціновувачів альтернативної освіти та всіх, хто шукає для своєї дитини школу, що впроваджує новітні методи навчання. Гості заходу, що проходитиме у селі Горбовичі у передмісті Києва, зможуть ознайомитися з перевагами альтернативного навчального процесу з вуст учителів, учнів і засновників SchoolinG Сергія Панченка та Олександри Семенової. У програмі передбачено екскурсію школою та заняття з верхової їзди. Для дорослих SchoolinG проведе презентацію тьюторської системи, впровадженої у школі, проектів співпраці з Малою академією наук, англійської мови, ділової комунікації зі школою Restart English та курсів інженерії від Young Engineers E2. На молодших відвідувачів чекатимуть інженерія або тьюторський тренінг. Зареєструватися на захід можна за посиланням на сайті школи.

Visa навчить

Visa стане одним із партнерів Міністерства освіти і науки України, які допомагають підвищувати фінансову грамотність та розвивати підприємливість в українських закладах освіти, йдеться на сайті Міносвіти. Відповідний меморандум було підписано між МОН та Visa. Зокрема, Visa візьме участь у розробці онлайн-компонента курсу для вчителів про компетентнісний підхід в освіті. Курс розробляється для керівників шкіл та педагогів Нової української школи (НУШ). Основа курсу базується на підвищенні цифрової і підприємницької компетентності громадян.

За результатами досліджень Visa, українці оцінюють свою фінансову грамотність на 3,13 бала за 5-бальною шкалою. При цьому 86% опитаних мають бажання отримувати додаткову інформацію для підвищення фінансової грамотності щодо вибору вигідних і надійних способів заощаджень, схеми розрахунку податків та соціальних виплат. Також згідно з останніми даними Світового банку частка людей, які активно користуються інтернет- та мобільним банкінгом, в Україні у 7-8 разів нижча, ніж у Польщі та США.

Рейтинг спеціальностей

Міністерство освіти і науки України оприлюднило список спеціальностей із найвищими прохідними балами у 2019 році. Так, згідно з повідомленням МОН у 2019 році для абітурієнтів найважче було вступити на міжнародне право, міжнародні відносини та міжнародні економічні відносини. Зокрема, перша десятка спеціальностей із найвищими прохідними балами цього року виглядає так: міжнародне право – 194,25 бала, міжнародні відносини, громадські комунікації та регіональні студії – 194,004, міжнародні економічні відносини – 190,84, стоматологія – 189,176, політологія – 189,125, журналістика – 188,75, медична психологія – 186,9, культурологія – 185,691, історія та археологія – 185,05, публічне управління та адміністрування – 183,804 бала. Понад 180 балів для проходження на бюджетне навчання мали набрати й абітурієнти, котрі планують здобути спеціальності «право», «інженерія програмного забезпечення», «економіка», «сфера обслуговування» та деякі філологічні спеціальності.

Рейтинг IT-вишів

Нещодавно нову редакцію рейтингу вишів з IT-спеціальностей, заснованого на опитуванні читачів, опублікував портал DOU. В опитуванні взяли участь майже 3000 осіб, при цьому враховувалися відповіді лише тих респондентів, що мають досвід роботи в IT. Третій рік поспіль на першому місці опинилася Києво-Могилянська академія (НаУКМА). Цей заклад готові рекомендувати випускники на 8,9 бала з 10. Трійку лідерів доповнили і два харківські виші – Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеця (ХНЕУ) та Харківський національний університет радіоелектроніки (ХНУРЕ). У першу п`ятірку також увійшли КНУ ім. Тараса Шевченка (7,1 бала) та Чернівецький національний університет ім. В. Федьковича (7,0 балів). Важко не помітити, що за даними рейтингу DOU погіршила свої позиції та «впала до аутсайдерів» Львівська політехніка.

YouTube-курси

YouTube запускає плейлисти з навчальними відеоуроками з різних дисциплін: від гуманітарних до технічних і музичних уроків. Відеоуроки на платформі будуть тематично розділені, а також матимуть рівні складності – від початківця до просунутого рівня вивчення, йдеться в офіційному блозі на сайті компанії. Зазначається, що у навчальних плейлистах не буде рекомендацій, схожих на відео, аби не відволікати користувачів від уроків.

Спочатку YouTube планує запустити відеоуроки від TED-Ed, Crash Course та Khan Academy і тестуватиме різні категорії. Наразі всі доступні навчальні курси від YouTube можна переглянути на спеціальному каналі компанії.

Студентські «лагуни»

Британська освітня компанія QS Quacquarelli Symonds оприлюднила щорічний рейтинг найкращих міст світу для студентів. Визначаючи кращих, експерти брали до уваги доступність житла і життя у місті, рейтинг університетів міста, активність місцевих роботодавців та думку студентів. Зокрема, у категорії доступності Київ посів високе 20-е місце через значно менші витрати на життя, ніж у більшості європейських міст, і доступність англійських курсів. Найкращим рейтинговим вишем Києва QS назвав Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. А за сумою всіх показників у першу десятку рейтингу найкращих міст для студентів увійшли Лондон, Токіо, Мельнбурн, Мюнхен, Берлін, Монреаль, Париж, Цюрих, Сідней та Сеул. Київ у цьому списку посів 118-е місце зі 120 міст.

Розвиток EdTech

Згідно з нещодавнім дослідженням AR Insider, кількість смартфонів з підтримкою функції доповненої реальності AR (augmented reality) до кінця 2020 року має становити $1,5 млрд, а до 2023 року — $3,4 млрд, повідомляє entrepreneur.com. Це стало наслідком щорічного зростання впроваджень AR в освітні програми. Фактично вчителі вважають, що рішення EdTech будуть непомітно інтегрувати доповнену реальність у рамках класної кімнати, що призведе до більш цілісного, міждисциплінарного підходу.

Доповнена реальність стає передовою у навчанні, оскільки такі технологічні гіганти, як Apple, Google і Microsoft, активно вкладають кошти у розвиток цієї технології. Вона значно скорочує час для оцінки знань та надає миттєвий зв’язок для студентів. Крім того, вчені стверджують, що майбутнє освіти вже найближчим часом визначатимуть такі новітні підходи, як гейміфікація, імерсівні навчання, автономні рішення без підключення до інтернету та найбільша навчально-ігрова онлайн-платформа Steam.

SEE Learning

З початком нового навчального року в Україні 25 шкіл розпочнуть тестування програми Social Emotional and Ethical (SEE Learning), що перекладається як соціальне, емоційне та етичне навчання (СЕЕН), повідомляє сайт Нової української школи. Програму розроблено спеціалістами Університету Еморі (Атланта, США) для тренування в дітей уваги, співчуття і турботи, етичної залученості, а також усвідомленості спільнот і систем, в яких ми живемо. Ініціював і підтримує розробку програми духовний лідер Тибету Далай-лама XIV, який закликає навчати дітей співпереживанню. 

Масштабний запуск програми відбувся у квітні цього року в Нью-Делі (Індія). Віце-голова ГО «ЕдКемп Україна» Олена Масалітіна, яка привезла програму в Україну, розповіла, що гасло цієї системи “Планета — наш спільний дім” також закликає дбати про мир і довкілля. Під час такого уроку вчитель фокусується на відчуттях та думках дітей, як з ними працювати і як вони стосуються інших. Протягом останніх п’яти років програму апробували 500 закладів освіти у США, Індії, Бразилії, Великій Британії, Швеції та Швейцарії. Результатами впровадження програми стало поліпшення успішності та зменшення рівня булінгу.