СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

Що варто знати інвестору про видобуток корисних копалин в Україні

Що варто знати інвестору про видобуток корисних копалин в Україні
SeventyFour/iStock by Getty Images
2018-12-26 13:53
190

Ринок корисних копалин – глобальний, і якщо ваш проект не відповідає аналогам за обсягом ресурсів або вмістом корисних елементів – вам, мабуть, не пощастило. До прикладу: приблизно у $20 млн обійдеться буріння, захист запасів літію, розробка BFS і початок робіт з розробки об`єкта. 

Приблизно на цьому етапі українські об`єкти починають ставати цікаві міжнародним гравцям, повідомляє голова українського представництва видобувної компанії Avellana Gold Андрій Смолін у публікації «Щоденник інвестора» для Mind.ua.

У розмовах з потенційними українськими інвесторами для непрямої оцінки проекту я рекомендую завжди одне й те саме:

- знайти в Google п`ять публічних проектів, аналогічних вашому;
- далі за назвою компанії або проекту знайти відповідний звіт pre-feasibility (PFS) або Feasibility study (FS/BFS). У більшості випадків буде достатньо ресурсу Sedar, який містить звіти по проектах з усього світу, що були лістинговані на Канадській фондовій біржі. Також необхідно прочитати звіт, незважаючи на те, що обсяг документів іноді перевищує 1000 сторінок.

Необхідно пам`ятати, що бізнес з видобутку корисних копалин дуже нішевий. У світі, як правило, існують від десятків до декількох сотень команд, що працюють в тому чи іншому ресурсному сегменті. Тому державна політика у сфері використання природних ресурсів, по-перше, повинна нарешті народитися; по-друге, як не дивно це звучить, але залучення інвестиційного капіталу – це вторинне завдання. Критично необхідний ресурс для України – це ресурс інтелектуальний.