СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

Шоу-сади & український дизайн

Шоу-сади & український дизайн
Getty Images/Global Images Ukraine
2019-07-19 09:33
145

Про архітектуру та дизайн – стисло та неупереджено.

Україна і лонг-лист премії Dezeеn Awards 2019

Онлайн-платформа Dezeen, заснована Маркусом Фейрсом у 2006 році, вже вдруге вручить щорічну міжнародну премію Dezeеn Awards, якою відзначають кращі архітектурні та дизайнерські проекти. Цього року її оргкомітет отримав на розгляд 4500 (!) заявок з 88 країн світу, що на 25% більше ніж у минулому році, повідомляє pragmatiка.media.

У числі претендентів на вихід у фінал з України: команда YOD Design Lab і ресторан TAINO в Домінікані дизайнерів Володимира Непийводи і Дмитра Бонеска; колекція модульних полиць з деревини ясена і в`яза на сталевій рамі Gate від Zakharchitects дизайну Артема Захарченка-Галицького; лекторій та івент-простір Ya Vsesvit від Yakusha Design & Architecture Studio, задуманий як творчий кластер для архітекторів, дизайнерів. Крім того, у просторі YA VSESVIT представлена авторська колекція предметів FAINA дизайнера Вікторії Якуши, яку також презентовано у цьому році на Венеціанській бієннале.

Фото: Юрій Ферендович

Коворкінг у Будинку профспілок

Бренд Spaces, що належить британській IWG, вперше виходить на ринок України і запустить офісний простір у бізнес-центрі Maidan Plaza. Як повідомляється на сайті проекту, відкриття першої черги заплановано на серпень 2019 року. Коворкінг, який розташується в БЦ Maidan Plaza (раніше Будинок профспілок), займе 9 поверхів і площу понад 6 тис. кв. м. Крім безпосередньо робочих зон, передбачається облаштувати бізнес-клуб, кімнати для перемовин і кафе. Місткість коворкінгу становитиме 600 робочих місць. У Spaces стверджують, що в Україні попит на подібні практики досить високий: чотири з п`яти (84%) респондентів відвідують курси та бізнес-лекції для отримання нових знань, навичок. Усім резидентам київського Spaces обіцяють доступ і до інших локацій компанії.

Компанія Spaces була створена в Амстердамі в 2006 році. На сьогодні її мережа включає понад 180 локацій у 50 країнах світу. Резидентами компанії є Microsoft, Amazon і Uber.

Храм бахаї в Андах

Восьмий у світі храм молодої екуменістичної релігії бахаї став фіналістом престижного архітектурного конкурсу RAIC International Prize 2019, переможець якого буде оголошений 25 жовтня в Торонто, пише pragmatika.media. Ця нагорода вручається кожні два роки, а відзначають нею архітектуру, яка трансформує суспільство і сприяє справедливості, поваги, рівності та відкритості в найширшому розумінні. Цього року RAIC отримав на конкурс роботи з 12 країн з усіх континентів світу.

Свої храмові споруди бахаїти називають «будинками поклонінь», а їх невід`ємною архітектурною складовою є дев`ять входів під одним куполом – як символ єдності всіх релігій. Розташований храм на самій околиці Сантьяго і впритул примикає до гірського хребта Анд. Конструкція його – це дев`ять «пелюсток», або «крил», що витончено розходяться від центральної точки купола. Це зовні робить споруду схожою на готовий ось-ось розквітнути бутон. Для цього бюро Сіамака Харірі Hariri Pontarini Architects за допомогою інноваційних комп`ютерних технологій розробило складну інженерну систему – сейсмостійкий металевий каркас, на який дбайливо «одягли» «лусочки» зі скла і напівпрозорого португальського мармуру, який буквально світиться в променях сонця.

Чилійський храм бахаї служить не тільки культовою спорудою, а й освітнім, молодіжним, общинним центром.

Фото: Hariri Pontarini Architects

Будівлі Френка Райта у Світовій спадщині ЮНЕСКО

В оновленому списку Світової спадщини ЮНЕСКО нещодавно з`явилася унікальна колекція з 8 сучасних споруд так званої органічної архітектури, які спроектував видатний архітектор ХХ століття Френк Ллойд Райт. За відомостями Novate.Ru, на розгляд комітету було представлено 449 його кращих проектів, з яких виокремили відразу вісім будівель.

Отже, почесний статус об`єктів ЮНЕСКО одержали: будинок над водоспадом у Пенсільванії (1936-1939 рр.), Музей Соломона Р. Гуггенхайма в Нью-Йорку (1956-1959 рр.), будинок Герберта і Кетрін Джейкобс у Медісоні, штат Вісконсін (1936-1937 рр.), Храм Єдності в Оук-Парк, Чикаго (1906-1908 рр.), будинок Фредеріка Робі в Чикаго (1908-1910 рр.), будинок Мальви в Лос-Анджелесі (1918-1921 рр.), будинок-студія самого Френка Ллойда Райта в Арізоні (1938 р.) і проект Taliesin North у Спрінг-Грін (1911-1959 рр.).

Президент і генеральний директор Фонду The Frank Lloyd Wright Building Conservancy, який очолював підготовку всіх робіт великого архітектора, після оголошення вердикту комітету зазначив: «Ці пам`ятки не просто пам`ятники Світової спадщини, тому що вони прекрасні. Це місця глибокого впливу, натхнення і гармонійного злиття».

Доломітові Альпи з українцем Назаром Біликом

Міжнародний конкурс художніх інсталяцій SMACH 2019, фоном для яких служить розкішний гірський краєвид Доломітових Альп, відкрився 6 липня. Підсумком дійства вже вчетверте стала виставка під відкритим небом, що являє собою рідкісне поєднання мистецтва і природи, пише pragmatiка.media. Конкурсанти-переможці встановлюють свої роботи в 10 історично і культурно значущих місцях міст Сан-Мартіно в комуні Бадія і Мареббе. Мета – через мистецтво, архітектуру і природу емоційно залучити глядача до глибокого розуміння історичних, культурних і традиційних особливостей даної території.

Цього року на конкурсі презентовано роботу українського митця Назара Білика. Розмірковуючи над темою нинішнього бієнале, яка звучала як «Батьківщина», художник запропонував свою роботу «Лапки». Помістивши в лапки нейтральний гірський краєвид, автор розмірковує про те, що визначає суб`єктивне відчуття батьківщини в той час, коли більшість її атрибутів втрачають своє значення.

Експозиція робіт конкурсу відкрита для публічного огляду з 6 липня по 6 вересня 2019 року.

Фото: pragmatikа.media

П`ять садів фестивалю Hampton Court Garden 2019

Шоу-сади фестивалю RHS Hampton Court Garden, який проходив з 2 по 7 липня на території однойменного палацово-паркового ансамблю в Лондоні, демонструє всім зацікавленим, як про головні виклики, що стоять перед людством, можна розповісти мовою ландшафтного та садового дизайну.

Боротьба із забрудненням океанів і посухою, зниження карбонових викидів, порятунок комах-запилювачів і способи пережити погані новини – сад може бути не просто місцем для паузи і відпочинку, він може надати інформацію для роздумів про щось важливіше, зауважує pragmatiка.media. При цьому такі тематичні виставкові сади від кращих британських ландшафтних дизайнерів можуть трансформуватися в елементи міського озеленення і впливати на парадигму суспільства. Серед представлених інсталяцій особливо популярними були:

• Smart Meter Garden – «карбоновий ставок», що став центральним елементом виставкового саду Метью Чайлдса Smart Meter Garden, орієнтованого на вау-ефект. Чорне, потріскане дно басейну іскрить, парує, а потім, сховавшись під водою, являє дзеркало, що відбиває дерева і квіти. Це – метафоричне зображення нашого майбутнього і взаємозв`язків між вуглецевими викидами і природою;

• Calm Amidst Chaos – сад Джо Френсіса розповідає про пошук місця для спокою і рівноваги в агресивному світі, переповненому тривогами і поганими новинами. Джо присвятив свій сад лондонському притулку для самогубців Maytree House. Периметр саду – це руїни, серед яких розкидані небезпечні і психотравмуючі предмети: оболонки бойових снарядів, газові балони, гострі ножі. Але в центрі, за зеленою огорожею, можна розслабитися, сидячи в комфортному кріслі, і відчути себе в безпеці;

• On the Brink – дизайнери Джуліан Картер і Люсі Вейл своїм садом акцентують увагу на стані океану, який знаходиться на межі екологічної катастрофи через забруднення пластиковим сміттям. З центру засміченої піщаної дюни виростає скульптура риби, створена з уривків рибальських тенет, харчових упаковок, пластикових пляшок і поліетиленових пакетів;

• The Thames Water Flourishing Future Garden – це «клаптевий» сад Тоні Вудса, що демонструє дивовижні можливості рослин: виживати в посуху, рятувати від підтоплень, очищати воду. Квітучий лук – це мініатюрна версія водно-болотних угідь Темзи в міських межах, а грядки на невеличкому узвишші показують, якими щедрими та одночасно декоративними можуть бути овочеві культури і пряні трави;

• The Urban Pollinator – життя рослин неможливе без комах-запилювачів: недарма в Лондоні ведуть облік міських бджіл, а у Королівських ботанічних садах Кью встановлено інтерактивну скульптуру-павільйон The Hive – «Вулик». Не обов`язково перетворювати свій сад на пасіку, щоб допомогти бджолам. Можна створити для комах оптимальні умови для життя, встановивши десь у затишному куточку стелаж для бджолиних вуликів і висадивши рослини-медоноси. Комфортний симбіоз людини і комах можливий – доводить своїм садом дизайнер Кейтлін Маклафлін.

Фото: www.rhs.org.uk