СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

«Тренажери» для мозку & Безпекова 3D-панель

«Тренажери» для мозку & Безпекова 3D-панель
Getty Images/Global Images Ukraine
2019-08-19 09:27
138

Цікавинки серед новітніх технологій для людини – стисло і неупереджено.

ТОП-10 smart-пристроїв

Портал CNBC представив добірку 10 технологічних винаходів сучасності, які стали невід’ємною частиною життя багатьох людей. До списку потрапив широкосмуговий високошвидкісний інтернет, що нині об’єднує всі домашні «розумні» пристрої, у тому числі смарт-TV, яке сьогодні успішно витісняє DVD та відеопрогравачі. Онлайн-ігри протягом останніх років теж зазнали справжньої революції і охопили не лише дітей та молодь, а й добру частку дорослого наслення через впровадження швидкісного інтернету. Як результат – розвинулися електронні види спорту, завдяки яким можна заробити чималі кошти.

Ще одна сучасна потрібна річ – смарт-лічильник, який у режимі реального часу контролює споживання енергії. Потокове мовлення теж зробило революцію у способі використання медіа. Віртуальні помічники стають дедалі звичним явищем у багатьох будинках. Інтелектуальні печі, якими керують за допомогою словесних команд – не менш корисний винахід сучасності. Пилососи-роботи та інтелектуальні замки, які надсилають господарям відео про відвідувачів, закривають десятку топових smart-пристроїв.

«Тренажери» для мозку

Добірку корисних мобільних додатків для тренування пам’яті презентувало nv.ua. Серед них – Lumosity, який містить 25 ігор для щоденного розвитку розумових здібностей, логіки і когнітивних умінь з аудиторією у 70 млн користувачів. У списку також CogniFit – продукт програмістів та неврологів для тренування пам`яті і концентрації. Ще один «тренажер» добірки – Elevate із 40 іграми для розвитку уваги, логіки і математичних навичок зі щоденним оновленням завдань та підвищенням їх складності. А MentalUP – Brain Games є цілою бібліотекою навчальних ігор для розвитку концентрації, посидючості, уваги, пам`яті, логіки і комунікативності у дітей. Завершує добірку Peak – Brain Games & Training— платформа, що містить 45 ігор для тренування пам`яті, уваги, математичних здібностей, реакції, самоконтролю та креативності у дорослих.

Штучна печінка

Вчені з Університету Піттсбурга вперше у лабораторних умовах виростили мініатюрну печінку людини, повідомляє EurekAlert. Як матеріал науковці використали генетично модифіковані клітини. Такий орган дослідники виростили спеціально для вивчення неалкогольної жирової хвороби печінки, яка нині поширена у США. Це захворювання з`являється через надмірне накопичення жиру в організмі та призводить до цирозу і печінкової недостатності. «Штучні органи важливі не тільки для розуміння того, що спричиняє хворобу і як вона прогресує, а й для тестування терапевтичних засобів», – прокоментував дослідження його автор, доктор медичних наук, доцент кафедри патології і викладач Інституту регенеративної медицини Алехандро Сото-Гутьєррес Мак Гоуен. Вчені відзначають, що для трансплантації лабораторна печінка не придатна, але не заперечують, що працюватимуть і в цьому напрямі.

Ідентифікатор страху

Amazon поліпшила систему розпізнавання осіб Rekognition аж до розпізнавання страху на обличчі людини, повідомляє digitaltrends.com. Підрозділ Amazon Web Services оголосив, що відповідні функції з`являться вже у найближчому оновленні Rekognition. Страх стане восьмою емоцією після щастя, смутку, злості, здивування, відрази, спокою і подиву, яку зможе розпізнавати система. Разом з тим, розробники кажуть, що вдосконалений продукт зможе точніше ідентифікувати вік і стать людини. При цьому програма може працювати як із відео, так і зі статичними фотографіями. Наразі Amazon успішно продає свій софт спецслужбам і правоохоронним органам США та інших держав. Компанія також планує укласти контракт із Прикордонно-митною службою США для створення на базі цієї технології нової системи безпеки.

Система BodyNet

Науковці Стенфордського університету зі штату Каліфорнія (США) розробили систему датчиків BodyNet у вигляді пластирів, які здатні розпізнавати сигнали про відхилення у роботі людського організму, повідомляє sciencedaily.com. Дослідники вмонтували мікроскопічні датчики у спеціальні наклейки, які контролюють пульс та дихання людини. Паралельно вчені працюють над доповненням системи датчиками для виміру температури, виділення поту та напруги людського організму. Вони, за задумом авторів, працюватимуть у парі з «розумним» одягом, в який будуть вмонтовані додаткові датчики, що видаватимуть інформацію про стан здоров’я на смартфон пацієнта. У розробці автори використали RFID – радіочастотну ідентифікацію, тобто технологію, що використовується для керування доступом у закритих приміщеннях.

Безпекова 3D-панель

Компанія Bosch анонсувала 3D-приладову панель для безпеки автомобілів, повідомляє DriveTribe. На панелі прописано кольорові дисплеї, здатні демонструвати будь-яку інформацію у форматі 3D. У компанії називають систему пасивною 3D-технологією. Створені зображення «висять» перед екраном на різній глибині і їх видно під різними кутами. За словами представників Bosch, такі приладові панелі через 5-10 років стануть стандартом в автовиробництві.

Фото: Credit Bosch