СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

Успішні стартапи & капіталізація Amazon

Успішні стартапи & капіталізація Amazon
Getty Images/Global Images Ukraine
2019-06-25 09:31
107

Що склалося на ринку інвестицій за тиждень — стисло про головне.

Динаміка євробондів

Ціни на українські євробонди росли динамічніше, ніж решта ринку. Мінфін провів успішний випуск євробондів, залучивши €1 млрд під 6,75% річних. Це довело його здатність робити нові випуски, що допоможе пройти період пікових погашень зовнішніх боргів у наступні два роки. Про це розповів виданню biz.nv.ua трейдер фінансової групи ICU Віталій Сівач. Він також зауважив про глобальний підйом на фондових ринках протягом останніх семи днів. Оптимістичні заяви центробанків США, ЄС та Китаю штовхають вартість цінних паперів догори. Не обійшло це “раллі” й українські єврооблігації.

Відтік ризикованих інвестицій

На світових фондових ринках спостерігається відтік інвестицій з високоризикованим капіталом, розпродаж акцій і вкладання коштів в інструменти з фіксованою прибутковістю, розповідає керуючий активами інвесткомпанії Blackshield Capital AG Руслан Хоменко в авторській колонці порталу «Новий Час. Бізнес». На його думку, найбільш ліквідними активами є американські державні облігації, трохи менш ліквідними – облігації з міжнародним кредитним рейтингом від А до ААА. Темпи зростання найбільших економік світу будуть уповільнюватися та ймовірно в майбутньому потребуватимуть стимулювання. Найпростішим і зрозумілішим стимулом для економіки є зниження процентних ставок основними центральними банками. У цій ситуації найбільший ризик для України — неотримання чергового траншу МВФ.

Контент-сервіс на €2 млн

Фінсько-український стартап PromoRepublic залучив €2 млн. Про це повідомив співзасновник сервісу Макс Печерський. Інвестором проекту серед інших структур виступив Finnish Public Fund. Для стартапу це пізній seed-раунд. У планах компанії – до кінця 2019 року продемонструвати подвійне зростання та масштабуватися на ринку Північної Америки.

Сервіс PromoRepublic допомагає малому та середньому бізнесу і маркетологам створювати контент для соціальних мереж. Стартап монетизується за рахунок щомісячної оплати передплатників. Штаб-квартира компанії знаходиться у Гельсінкі, окремий офіс — у Сан-Франциско, а офіс розробки — у Києві.

$1 млрд для Fiverr

Інтернет-сервіс для замовлення фріланс-послуг Fiverr здійснив первинне розміщення на біржі NASDAQ у середині червня і вийшов на ціну $21 за акцію. Наступного дня ціна тієї самої акції зросла вдвічі і становила вже $41. На продаж виставили 5 263 158 акцій, що принесло компанії $110 млн, а сукупний обсяг залучених коштів дорівнював $221 млн. 

Fiverr з`явилася 9 років тому в Тель-Авіві. Ідея продукту — створення майданчику для купівлі-продажу послуг. Цілилися на фрілансерів, для яких майданчик мав стати місцем з продажу своїх навичок. Увагу замовників послуги привернула невисока її ціна у $5. Нині на майданчику — сотні тисяч виконавців і мільйони замовників. Сукупно за п’ять років компанія залучила $111 млн. Попри деяку збитковість, інвесторів заспокоює, що виручка Fiverr зростає — з $52,1 млн до $75,5 млн у період 2017/18. Є думка, що компанія може дедалі більше вирости, а ціна акцій – ще влучніше «вистрілити», повідомляє ain.ua.

Bitcoin за $11 000

Bitcoin знову подорожчав на торгах, поновивши свій річний максимум. Так, у суботу курс монети перевищив $11 000. Позитивна динаміка – у 13%, до $11,119 тис. У ході торгів криптовалюта досягла максимальної позначки з травня 2018 року.

Незважаючи на «стрибок», на сьогодні перша крипта трохи подешевшала – до $10 800-10 700 за монету. Загалом з початку року вартість bitcoin підскочила на 140%. На суботніх торгах подорожчали й інші лідери крипторейтингу: EOS, Ether, XRP і litecoin. Нині капіталізація всіх криптовалют становить $330,1 млрд, повідомляє inventure.com.ua.

Європейські індекси

Фондові індекси країн Західної Європи знизилися у понеділок, 24 червня, на тлі збереження напруженості у відносинах між США та Іраном, що спричиняє в інвесторів побоювання воєнної конфронтації на Близькому Сході. Зведений індекс найбільших підприємств регіону Stoxx Europe 600 впав на 0,13% і становив 384,25 пункта. Німецький індекс DAX знизився на 0,45%, французький CAC 40 втратив 0,18%, британський індекс FTSE 100 підріс на 0,06%, іспанський індекс IBEX 35 знизився на 0,35%, тоді як італійський FTSE MIB втратив 0,36%. Відносини між Вашингтоном і Тегераном загострилися минулого тижня, коли іранські військові збили американський безпілотник у районі Ормузської протоки. Паралельно «впали» й акції європейських автовиробників Volkswagen, BMW, Porsche та Renault, повідомляє swissinfo.ch.

Підйом Amazon

Наближення капіталізації Amazon до $1 трлн зумовлює поліпшення прогнозу зростання акцій компанії. Вони наближаються до рекордно високого рівня, чому сприяють гарний звіт про доходи за перший квартал і план пропозиції безкоштовної одноденної доставки кращим клієнтам компанії. Так, IBD Stock Checkup Tool демонструє, що Amazon має IBD композитний рейтинг 98 з 99, тобто її запас посідає перше місце з погляду ключових показників ефективності і технічної надійності. Він має рейтинг відносної сили 83, який також відображає сильні результати фондового ринку. На даний час Amazon торгується близько $1904 за акцію. З поточною ринковою капіталізацією в $939 млрд Amazon наближається до позначки в $1 трлн. Тільки дві компанії у світі подолали цей рівень – Apple і Microsoft, повідомляє investors.com.