СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

Водень & Libra

Водень & Libra
Getty Images/Global Images Ukraine
2019-06-24 09:32
132

Що відбувалося у фінансовому секторі за тиждень — стисло про головне.

Роботи Правекс Банку

Про технологію, що дає змогу замістити людей роботами, які за певним алгоритмом здійснюють фінансові операції, розповів в інтерв`ю виданню finance.liga.net голова правління Правекс Банку Тарас Кириченко. Зокрема йдеться про технологію Robotic Process Automation (RPA) від DMS Solutions. RPA – це новий для українського ринку напрям автоматизації бізнес-процесів, що дозволяє змінити підхід до виконання повторюваних завдань, пов’язаних із ручним введенням та обробкою даних. Особливістю RPA є те, що у рамках цієї технології один програмний робот взаємодіє з іншим додатком через API (Application Programming Interface), імітуючі дії користувача. За словами Тараса Кириченка, технологія дозволила банку у стислий термін автоматизувати багато процесів, підвищити операційну продуктивність та оптимізувати витрати на персонал.

Ще одне послаблення

Норма, яка зобов’язує підприємців продавати 30% валютних надходжень на міжбанку, припинила дію з 20 червня 2019 року, повідомляє офіційний сайт НБУ. Надходження бізнесу, зараховані на їх розподільчі рахунки упродовж 19 червня, уже не підлягатимуть обов’язковому продажу.

"Чергове валютне послаблення не матиме негативних наслідків для макрофінансової стабільності. За статистикою останніх років, коли норматив обов’язкового продажу валютних надходжень становив 50%, так само, як і з 1 березня 2019 року, коли він був зменшений до 30%, бізнес загалом продавав понад 90% валюти», — йдеться у заяві НБУ.

Долар за 30,6

Аналітики міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings прогнозують на поточний рік середньорічний курс на рівні 28,86 грн/$, повідомляє interfax.com.ua. Також у звіті по ДТЕК ВДЕ аналітики передбачають сценарій, згідно з яким середньорічний курс у 2021-2023 роках становитиме 30,6 грн/$. У той самий час, у звіті по МХП автори дослідження заклали менш оптимістичні цифри на 2021-2022 роки – відповідно 32,27 грн/$ і 33,89 грн/$.

Нагадаємо, що затверджена урядом України на початку червня стратегія держборгу на 2019-2022 роки побудована на базі прогнозу середньорічного курсу у 2019 році на рівні 27,4 грн/$, у 2020-му – 28,2 грн/$, у 2021-му – 29,4 грн/$ і у 2022 році – 30 грн/$. З початку поточного року курс гривні зміцнився з 27,69 грн/$ до 26,38 грн/$.

Водень-проект

Укргазбанк та Українська воднева рада працюють над впровадженням сучасних водневих технологій в українській енергетиці, повідомляє офіційний сайт Укргазбанку. Проект здійснюватиметься у рамках стратегії фінустанови під назвою еко-банкінг — надання переваги банківських послуг клієнтам, які втілюють у життя програми, пов’язані з ефективним використанням ресурсів та зменшенням шкідливого впливу на довкілля. 

«На нашу думку, водень саме і є такою технологією. Він – основа енергетичної революції, адже в найближчому майбутньому будинки будуть освітлюватися та зігріватися завдяки водневій енергії! А вже зараз дорогами Європи та Японії їздять водневі авто. Ефективність їх двигунів удвічі-утричі вища за бензинові, а заправляти їх потрібно лише раз на 500 км протягом 3-5 хвилин», – прокоментував майбутній проект голова правління Укргазбанку Кирило Шевченко.

Libra від Facebook

Засновник Facebook Марк Цукерберг на сторінці у соціальній мережі опублікував пост, в якому заявив про створення неприбуткової організації Libra Association і запуск власної валюти Libra. Валюту, побудовану на технології blockchain, планують запустити у 2020 році. «Це особливо важливо для людей, які не мають доступу до традиційних банків або фінансових послуг. Зараз близько мільярда людей, які не мають банківського рахунку, але мають мобільний телефон», – пише Цукерберг.

Витрачати і зберігати Libra можна буде через цифровий “гаманець”, який буде доступний у WhatsApp і Messenger як окремий додаток. Libra вже погодилися використовувати платіжні компанії MasterСard, PayPal, PayU, Stripe і Visa та популярні сервіси Booking, eBay, Farfetch, Lyft, Spotify і Uber.

Канабісова кредитка

Компанія з виробництва медичного канабісу Columbia Care запускає програму Columbia National Credit. У рамках цього проекту буде випущено спеціальну кредитну картку CNC Card, повідомляє creditcards.com.

Спочатку платіжний засіб можна буде використовувати тільки в амбулаторіях Columbia Care, яка володіє ліцензіями у 15 юрисдикціях ЄС і США. При цьому компанія планує надати доступ до такої кредитки клієнтам на всіх своїх ринках. Columbia Care також налагоджує партнерство з іншими підприємствами, які продають медичний канабіс. Так, коли Columbia Care випустила в тестовому режимі свою кредитку в Нью-Йорку, розмір її прибутку зріс на 18%.

Селфі-рахунок

Потужний британський банк NatWest розробив новий спосіб ідентифікації користувачів: тепер клієнти банку можуть відкрити банківський рахунок з різних гаджетів за допомогою селфі. Нові клієнти повинні завантажити свої фотографії і посвідчення особи. Система на базі штучного інтелекту порівняє ці документи і внесе фото у базу даних для верифікації. Представники банку вважають, що таке нововведення дасть можливість клієнтам значно заощадити свій час під час відкриття банківського рахунку: їм більше не потрібно буде йти до філії банку, збирати велику кількість документів і чекати кілька днів.

Також нововведення, на думку розробників, допоможе зменшити кількість шахрайських заявок. У NatWest заявили, що користувачі можуть будь-якої миті призупинити або скасувати процедуру, якщо у них з`явилися проблеми з необхідними документами. Зараз проект проходить тестування, в якому бере участь понад 60 тис. осіб, повідомляє express.co.uk.