СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

Все про любов & Бурштиновий Ambermart

Все про любов & Бурштиновий Ambermart
Getty Images/Global Images Ukraine
2019-07-26 09:34
125

Цікаві події арт-календаря – стисло і неупереджено.

Стародавнє місто під Єрусалимом

Воно старіше за Стоунхендж та єгипетські піраміди. Тисячі знарядь праці, ювелірних прикрас, фігурок, насіння та інших предметів виявили археологи в Ізраїлі під час розкопок стародавнього поселення, що належить до періоду неоліту. Науковці вважають, що в цьому місці близько 9 тис. років тому був великий метрополіс, пише bbc.com.

Поселення розташоване в 5 км на схід від Єрусалима і виявили його випадково, під час попередніх землемірних робіт напередодні будівництва швидкісного шосе. Управління старовини Ізраїлю заявило, що виявлення цього поселення змінило погляд учених на те, як розвивався період неоліту на території стародавньої Юдеї.

Інверсія пам’яті

Таку назву має мультимедійний арт-проект, що поєднує живопис Віктора Сидоренка, скульптуру Назара Білика та фотографію Сергія Мельниченка. Проект досліджує психологічні стани людини, порушує проблеми самоідентифікації, взаємодії історичної пам’яті та сьогодення, повідомляє artslooker.com.

Учасники проекту – представники трьох поколінь сучасного українського мистецтва. Кожний пропонує свої інверсії станів людини у контексті сучасного світу. Персонаж Віктора Сидоренка – це провідник між минулим і сучасним, між історичною пам’яттю та самоідентифікацією. Назар Білик у своїх роботах досліджує різноманітні психологічні стани людини, простір і його взаємодію з особистістю. Фотограф Сергій Мельниченко у своїх роботах фіксує фантомні стани людини, що виникають саме в пікових емоційних проявах.

Відкриття проекту – 31 липня, Mironova Foundation, Київ, пров. Лаврський, 9. 

Poudres de lumière у галереї NM

Недалеко від порту Монако, у галереї NM> Contemporary, до 30 липня проходитиме виставка Poudres de lumière, що об`єднала кількох художників, які намагалися відобразити гру світла, використовуючи розсипчасті матеріали. Ідейним натхненником і куратором експозиції став Гаспаре Луїджі Марконі.

Вишукане поєднання скла і золотої фольги від Андреа Франколіно, яскраві фарби в химерних метаморфозах від Софі Ко, тіні для повік в умілих руках Серени Веструччі, мінливі, немов клуби диму, образи від міланських художниць Гольдшмідт і Кьярі – у всіх представлених на виставці роботах на перший план виходять відблиски і тіні, що мимоволі змушує згадати слова Шарля Бодлера з трактату «Похвала косметиці»: «Все прекрасне і благородне є плодом розуму і розрахунку».

Адреса галереї: 17 Rue de La Turbie, Monaco.

Artarea оживляє світове мистецтво

У київському мистецькому просторі Artarea презентують класичне, сучасне українське і світове мистецтво у вигляді цифрових експозицій. З понеділка по четвер працює експериментальна цифрова експозиція, присвячена творчості художників Ієроніма Босха, Пабло Пікасо та Сальвадора Далі. З п’ятниці по неділю відвідувачі можуть побачити цифрову експозицію за мотивами творчості двох найвідоміших представників імпресіонізму – Клода Моне та Огюста Ренуара.

Експозиції можна побачити у центрі української столиці за адресою: Київ, вул. Софіївська, 11-15.


Історія живопису від Далі

До 8 вересня у Грімальді Форумі в Монако можна відвідати цікаву виставку, приурочену 30-річчю від дня смерті художника. Гостям Грімальді Форуму належить познайомитися зі справжньою історією живопису, яку побачив крізь призму творчості сам Далі. Експозиція об`єднує картини, малюнки, документи і фотографії, датовані 1910-1983 роками, і всі ці експонати переносять шанувальників таланту екстравагантного живописця в різні періоди його творчості.

Виставка не тільки пропонує ретроспективу творів Далі, а й розкриває ступінь внеску художника в історію живопису ХХ століття. Вона дає всім відвідувачам можливість поглянути на історію мистецтва очима великого каталонця.

Виставка працює щодня за адресою: Grimaldi Forum, 10 Avenue Princess Grace, Monaco.

Кохання у деталях

З 25 липня по 29 вересня в галереї Brucie Collections проходить виставка представниці нового покоління української фотошколи Ханни Панченко. Це дебют перспективного і багатообіцяючого фотохудожника, до якого вона готувалася протягом декількох років.

Натуральність і натуралістичність, відвертість і розуміння меж лежать в основі концепцій робіт Ханни. Її твори відображають світові тренди, однак відокремлені від мейнстріму загострено індивідуальним сприйняттям реальності та експресивною колірною подачею картин філософського споглядання життя в сучасних інтер`єрах.

Місце: Київ, вул. Січових Стрільців, 55.

Живопис нон-стоп

Така назва у виставки одного з митців української Нової хвилі та художників групи, що сформувалася навколо майстерень «Паризької комуни» в Києві. Ретроспективний дослідницький проект представить творчість знакового для історії українського новітнього мистецтва художника Олега Голосія. Понад 70 полотен, 50 графічних творів, 40 фотографій, архівні матеріали з 20 музейних та приватних зібрань України, а також оселі митця.

Більшість цих робіт є маловідомими, а деякі експонуватимуться вперше. За допомогою сучасних мультимедійних засобів на виставці будуть представлені найцікавіші варіанти попередніх експозиційних рішень, втілених на зарубіжних виставках за життя автора.

Місце: Мистецький арсенал, Київ, вул. Лаврська, 12.

Музею Ханенків – 100 років

«Музей. Століття» – перший історико-документальний виставковий проект Музею Ханенків, що розкриває долю музею та його колекції від переламного для країни 1919 року. Ключове місце у проекті належить архівним документам – безцінному, часто єдиному джерелу інформації про перебіг подій. Копітка робота з архівами дозволяє відмежувати міфи, верифікувати дані, але також додає запитань і змушує дослідників рухатися далі.

Серед “родзинок” виставки – оригінали архівних документів, зокрема примірник заповіту Богдана Ханенка від 10 квітня 1917 року, та вибрані пам’ятки з фондів музею, що експонуватимуться вперше або після перерви у кілька десятків років.

Дух кіно у Ніцці

З нагоди 100-річчя відомих студій La Victorine Ніцца до 30 вересня буквально насичена духом кіноматографу. Тут проходить відразу кілька виставок, які висвітлюють зв’язок між образотворчим мистецтвом і кінематографом, а також розповідають історію міста, по праву названого європейським Голлівудом.

Музей Массена (Musée Masséna) представляє широке історичне полотно, в якому вдалося охопити величезний часовий період – з 1896-го по 2019 рік. Тут зібрані уривки з фільмів, афіші, фотографії зі зйомок і рукописні документи. Виставка під назвою Nice Cinémapolis дозволить більше дізнатися про становлення місцевого кінематографа.

Музей сучасного мистецтва (MAMAC) відкриває для своїх відвідувачів авангардне кінетичне мистецтво – художня течія OpArt, що виникла на початку 1960-х років. Оптичні ілюзії на картинах в стилі OpArt і рухомі світлові відблиски послужили натхненням для багатьох відомих режисерів. Виставка дістала назву Diable au corps.

У Музеї фотографії Шарля Негра проходить виставка Алена Флешери L`image qui revient. Понад 50 книг, 350 фільмів, безліч інсталяцій і фотографій матимуть величезне враження на всіх шанувальників таланту відомого письменника, режисера і фотографа.

Роботи художника Бена (Benjamin Vautier), про якого сміливо можна сказати, що його життя – це кіно, чекають любителів мистецтва у великому виставковому залі простору Le 109. Виставка дає можливість ще раз захопитися перфомансами та інсталяціями цього яскравого представника французького художнього авангарду.

Те, що робить художник і режисер Клеман Кожітор, монументально і незвично. 35-річний парижанин є володарем однієї з найпрестижніших нагород у галузі сучасного мистецтва. З його творчістю жителів і гостей Ніцци знайомить експозиція у Національному музеї Марка Шагала.

Місця експозицій: Masséna Museum, 65 Rue de France; MAMAC, 1 Place Yves Klein; Museum of Photography, 1 Place Pierre Gautier; Le 109, 89 Route de Turin; Marc Chagall National Museum, 36 Avenue du Docteur Ménard.

Містифікація любові

Арт-галерея «Мануфактура» представляє виставку відомого київського художника Дмитра Коваля. Цього разу живописець запрошує глядачів до роздумів на тему любові.

Кохання – завжди одне з найбільш хвилюючих питань. Воно містить в собі стільки людських почуттів, що буває складно вловити серед цього різноманіття його суть. Своє бачення вічної теми живописець Дмитро Коваль намагається висловити через власні художні роботи. До експозиції увійшли такі визнані твори художника, як «Спогади про літо», «Зародження стихії», серія «Любов», «Привиди старого озера». Центральною картиною виставки стане монументальний за формою і художнім наповненням твір «Народжена стати серцем життя».

Виставка триватиме з 27 липня по 20 вересня за адресою: Обухівське шосе, 2.

Ambermart 2019

Міжнародна виставка ювелірних виробів з бурштину Ambermart 2019 відбудеться з 29 по 31 серпня в польському Ґданську. Для відвідувачів Ambermart презентує срібні і золоті прикраси з бурштином, ювелірні вироби з бурштину і предмети мистецтва, кольорові дорогоцінні камені, сувеніри та функціональне мистецтво. На заході очікуються 200 польських і міжнародних експонентів, а саме дійство супроводжуватиметься конкурсами, виставками, семінарами та показами, в тому числі Ambermart Best Amber Jewellery Award. Останній акорд виставки прозвучить на наймальовничішій вулиці Ґданська, де проходитеме, в тому числі, фестиваль Mariacka Street.

Місце: Gdansk AmberExpo Exhibition and Convention Centre, Ґданьськ.

Lera Litvinova Gallery і краєвиди Франчука

Галерея, відкрита художницею Лерою Литвиновою і мистецтвознавцем Леонорою Янко, представляє персональну виставку «Пейзаж, 2011-2019» народного художника України Валерія Франчука. Цей проект включає роботи останніх років, зокрема краєвиди, виконані в різних манерах, що ілюструють різноманіття творчості художника. Кожна з робіт митця має своєрідну легенду, історію. Особливістю, яка буде цікава колекціонерам, є використання для підпису картини віршів, які надихали художника при створенні роботи.

Виставку відкрито до 14 серпня за адресою: Київ, вул. Набережно-Рибальська, 3.

Графічний світ Жоана Міро

Жоан Міро – всесвітньо відомий представник каталонського фовізму, близький друг Маргеріт і Еме Маг, який створив казковий лабіринт, що петляє в садах неподалік від будівлі Фонду. Експозиція нинішнього року присвячена графіці Міро. Понад 200 робіт, у тому числі тих, що раніше не виставлялися – малюнки гуашшю, ескізи, плакати, гравюри, літографії, друковані форми, відбитки і книги. Всі експонати виставки під назвою «Жоан Міро за межами живопису» розповідають про всепоглинаючу пристрасть до мистецтва, завдяки якій Міро вдалося створити нову мову для передачі думок і почуттів.

Виставка триватиме до 17 листопада. Місце експозиції: Фонд Маг у Сен-Поль-де-Ванс, Fondation Maeght, 633 ChemindesGardettes, Saint-Paul de Vence.

Азія в мріях Ів Сен-Лорана

«Мені досить прочитати гарну книгу про Індію, щоб малювати так, ніби я сам там побував. В цьому і полягає роль уяви», – писав відомий дизайнер. Насправді Ів Сен-Лорану, великому мандрівникові в думках і мріях, не вдалося відвідати всі країни Азії. Своє натхнення, геніальні творчі ідеї він черпав з книг, фотографій і різних документів.

Чудова виставка в Музеї мистецтва Азії (Musée des Arts Asiatiques) в Ніцці дозволяє оцінити той величезний вплив, який екзотичні азіатські країни мали на деякі колекції великого кутюр`є. Фантазійні переливи барв, дорогі і розкішні тканини, муарові візерунки, вишивка... Все це – повна протилежність чітким лініям жіночого смокінга і спокійним природним відтінкам суконь сафарі, завдяки яким Ів Сен-Лоран назавжди увійшов в історію моди.

Гостей виставки заворожують шовкові кімоно, розшиті золотом і сріблом, квіткові мотиви, блискучі вечірні сукні та костюми. І нарешті, апогей експозиції – історія створення легендарного Opium, найвідомішого аромату Ів Сен-Лорана. Скандальний парфум, пряний і п`янкий, був придуманий наприкінці 70-х років і мав великий світовий успіх.

Місце: Musée des Arts Asiatiques, 406 Promenade des Anglais, Nice; час – до 6 жовтня.