СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

Життя без часу & стріт-арт в Ostiense

Життя без часу & стріт-арт в Ostiense
Getty Images/Global Images Ukraine
2019-06-21 09:32
135

Найцікавіше про мандрівки і мандрівників за тиждень — стисло про головне.

Перша зона «без часу»

Норвезький острів Соммарей, де полярний день триває з 18 травня по 26 липня, може стати першою в світі «зоною без часу». Місцеві жителі і влада всерйоз обговорюють таку можливість, повідомляє cnn.com.

Соммарейці майже весь рік живуть в умовах, коли сонце взагалі не з`являється у них над головою, але коли приходить короткий день, вони використовують його по максимуму. «У нас з`являється постійне денне світло, і ми живемо відповідно до цього, – ділиться місцевий житель Кьелл Уве Хведінг. – Так, о другій годині ночі ви можете побачити, як діти грають в футбол, дорослі фарбують будинки або косять газони, а підлітки йдуть купатися». Хведінг підготував заяву з підписами островітян на адресу депутатів, щоб ті скасували час на острові і ввели гнучкий графік на роботі і в школі.

Tax free через автомати

Тепер туристи в ОАЕ можуть самостійно оформити повернення tax free через кіоски самообслуговування у 12 пунктах виїзду з країни, в тому числі в міжнародних аеропортах Абу-Дабі, Дубаї і Шарджі, пише gulfnews.com.

Для оформлення через автомат знадобиться стандартний набір документів: паспорт, інвойс від магазину, кредитна картка. Таким чином можна отримати готівку або оформити переведення на картку. На готівку встановлено обмеження – не більше 10 тис. дирхам на день (близько €2500).

Найкращі авіакомпанії світу

Авіакомпанія Qatar Airways повернула лідерство в рейтингу авіакомпаній світу. У новому звіті маркетингової компанії Skytrax вона обійшла торішнього лідера – Singapore Airlines.

Топ-10 на World Airline Awards:

1. Qatar Airways

2. Singapore Airlines

3. ANA All Nippon Airways (Японія)

4. Cathay Pacific Airways (Гонконг)

5. Emirates

6. EVA Air (Тайвань)

7. Hainan Airlines

8. Qantas Airways (Австралія)

9. Lufthansa (Німеччина)

10. Thai Airways

Опитування Skytrax проводилося з вересня 2018-го по травень 2019 року. У ньому взяли участь 21,65 млн пасажирів з понад 100 країн. Всього в опитуванні згадувалися понад 300 авіаперевізників.

Скарбниця затонулих кораблів

В італійському місті Піза з`явився ще один цікавий об`єкт – Музей стародавніх кораблів. У ньому експонуються результати 20-річної праці археологів і дайверів. На майже 5000 кв. м розташувалися 8000 експонатів з розкопок у зоні регіонального парку Сан-Россоре, а також сім римських човнів, які датуються між III століттям до н. е. і VII століттям н. е. Головні перлини колекції – чотири човни, які вдалося підняти з морських глибин майже непошкодженими.

Крім кораблів, відвідувачі зможуть побачити відвойовані у Посейдона вантажі, особисті речі бортових команд і пасажирів, численні фрагменти кераміки, дитячі іграшки, одяг і навіть залишки загиблого моряка з його собакою, зазначає 34travel.me.

Мекка медтуризму в Африці

Єгипет починає здійснення мегапроекту по створенню найбільшого міста медичного туризму на Близькому Сході і в Африці з інвестиціями понад 20 млрд лір. Про це заявив очільник адміністрації міста Бадр Аммар Мандур.

Місто Бадр надаватиме новітні медичні послуги, сучасне медичне обладнання та прилади у 13 медичних закладах місткістю 2000 ліжок. Інфраструктура комплексу містить майданчик для гелікоптерів, навчальну лікарню і лікарську плантацію.

Генеральний секретар Університету Бадра д-р Мохамед Соліман підкреслив, що 10% загальної місткості ліжок буде виділено для знедолених, зазначивши, що проект спрямований на надання кращих медичних послуг єгиптянам та іноземцям.

Побити власний рекорд

«Вітаю, Анталія. Число туристів 8 червня 2019 року стало рекордним за всю історію, 85 205 осіб», – заявив у Twitter-акаунті губернатор Анталії Мюнір Каралоглу. Також, за його словами, на 17% збільшився місячний показник за кількістю гостей – 570 422 осіб. У 2019 році в місто приїхало майже 4 млн туристів, що на 18% більше, ніж у 2018-му.

Більшість туристів – росіяни. Їх у травні було 805 тис. осіб, і ця цифра щорічно збільшується на 20%. На другому місці німці – їх за цей рік у курортній провінції було трохи більше 617 тис. осіб. Третю сходинку займають громадяни Великобританії – 192 тис. туристів. У топ-10 також входять такі країни, як Україна, Нідерланди, Польща, Литва, Бельгія, Ізраїль і Данія.

Римський стріт-арт

Світова преса назвала римський район Ostiense District місцем, де можна побачити і відчути культурне життя Риму, поглянути на нього як на ультрасучасне, незвичне і несподіване місто. Саме тут знаходилися перша римська електростанція, газгольдер, заводи і виробничі об`єкти, з яких і почалася історія Риму як сучасного міста.

Через століття Ostiense виявився ідеальним майданчиком для однієї з головних форм сучасної творчості – саме тут сконцентрувалася робота публічних художників у стилі стріт-арт. На ділянці від піраміди Гая Цестія до базиліки святого Павла всі прихильники цього мистецтва можуть побачити 30 масштабних шедеврів.

Фото: prioritaepassioni.blogspot.com