СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

Зміни на БВО & молдовська «зупинка»

Зміни на БВО & молдовська «зупинка»
Getty Images/Global Images Ukraine
2019-07-23 09:37
150

Новини tax & legal за тиждень – стисло про головне.

Інвествізи США

США схвалили нові правила отримання американської візи для іноземних інвесторів EB-5, повідомляє офіційний сайт міжнародного консультанта з питань інвестиційної імміграції Henley & Partners. У зв’язку з цим експерти прогнозують зростання інвестицій для отримання цього документа. Так, мінімальна сума інвестицій у компанії в сільгоспрайонах або регіонах з високим рівнем безробіття (TEA) може зрости з $500 тис. до $1,35 млн, а інвестицій у комерційні компанії — з $1 млн до $1,8 млн.

Також було переглянуто визначення TEA. Рівень безробіття у таких районах має становити не менше 150% від середнього показника по країні. Проект постанови також позбавив державу повноважень визначати межі TEA і замість цього передав ці повноваження Службі з питань громадянства та імміграції США (USCIS). Багато фахівців індустрії стверджують, що нові умови будуть нецікаві інвесторам, і країна втратить іноземні інвестиції та можливість створення нових робочих місць для громадян США. Згідно з проектом зміни не стосуватимуться інвесторів, котрі подали заяву до дати старту дії нового закону.

KYC-новації

Після набуття чинності Закону України «Про валюту і валютні операції» з 7 липня 2019 року в Україні дещо змінилися вимоги щодо ідентифікації фізичних та юридичних осіб, йдеться у повідомленні на сайті юридичної компанії ESQUIRES. Зокрема зараз банки дедалі частіше вимагають від клієнтів підтвердити законність джерел отримання коштів. Відповідно до нових правил, процедура ідентифікації KYC (know your customer) відбувається не лише при відкритті рахунку, а й під час його поповнення, обміну валюти, перерахування коштів та інших трансакцій на суму, що дорівнює чи перевищує 150 тис. грн або 15 тис. грн для фізосіб без відкриття рахунку. А от юрособам-нерезидентам та контрагентам банків, незалежно від перерахованої суми, потрібно у повному обсязі надати запитувані фінрегулятором документи. Ненадання таких паперів, за словами фахівців ESQUIRES, може привести до зупинення видаткових операцій, відмови у здійсненні трансакції чи вчинення правочину, відмови від встановлення ділових відносин та їх розірвання та до зупинення фінансової операції з подальшим повідомленням суб’єктів державного фінансового моніторингу.

Зміни на БВО

Британські Віргінські острови (БВО) зобов’язуються розкрити інформацію по бенефіціарах до 2023 року, повідомляє internationalwealth.info. На думку фахівців, це призведе до диверсифікації активів в інші офшори. Сьогодні БВО залишається популярною офшорною зоною через свою незалежність від встановлених ЄС правил щодо розкриття інформації. При чисельності населення столиці Род-Тауну у 10 тис. осіб на офшорних рахунках іноземних компаній та акціонерів, яких у 2019 році налічується понад 400 тис., зберігається понад$1,5 трлн, що становить ⅓ частину офшорів усього світу.

У 2018 році парламент Великобританії ухвалив закон про економічну присутність (substance), що призвело до прозорості документообігу на БВО. У 2019 року набули чинності нові правила реєстрації іноземних компаній на території БВО, згідно з якими резиденти зобов`язані мати фізичний офіс у країні, а також залучити до роботи місцевих жителів.

Загрози податкової гармонізації

Керуючий директор Savva & Associates Чарльз Сава для видання Gold News прокоментував спроби введення податкової гармонізації у ЄС. «Серед плюсів ведення бізнесу на Кіпрі — приваблива низка договорів про запобігання подвійного оподаткування. І Мінфін Кіпру постійно веде перемовини про укладення нових таких угод. Це дозволяє країні бути одним із фінансових центрів ЄС», – розповідає експерт. Відтак збільшення податків фінрегуляторами ЄС під девізом їх «гармонізації», за словами Чарльза Сави, автоматично призведе до втрати робочих місць. «Якщо Кіпр, Люксембург та Ірландія, будучи невеликими країнами, узгодять свої податкові системи з іншою частиною Європи, то вони втратять конкурентоспроможність і весь бізнес залишить ці країни», – вважає податковий експерт.

Офшорні штрафи

Британська податкова служба HM Revenue & Customs (HMRC) зібрала понад £560 млн з незадекларованих доходів в офшорних зонах з 2018-го по 2019 податковий рік, повідомляє internationalinvestment.net. Це стало можливим після введення правил CRC у 2016 році. Згідно з ними тепер автоматично обмінюються фінансовою інформацією про платників податків понад 100 країн. Відповідно незадекларовані офшорні доходи тепер обкладаються штрафами у розмірі до 200% початкового податку. За словами Джейсона Портера, директора міжнародної фірми з фінансового консультування Blevins Franks, клієнти, які є податковими резидентами в одній країні і мають активи або отримують дохід в іншій, повинні проявляти надзвичайну обережність. Аби запобігти величезним штрафам, вони мають дотримуватися місцевих податкових правил, податкових правил Великобританії, а також відповідного договору про уникнення подвійного оподаткування.

Молдовська «зупинка»

Молдова призупинила програму отримання громадянства через інвестиції. Про це заявив президент країни Ігор Додон після нещодавнього засідання Вищої ради юстиції, повідомляє imidaily.com. Уряд Молдови вдався до такого рішення, оскільки бажає переглянути програму і компанії, які беруть у ній участь як постачальники послуг. Всі заявки, які були офіційно прийняті програмою, будуть повністю оброблені до завершення. Проте відбудеться тимчасове припинення обробки нових заявок.

Доктор Юрг Штеффен, генеральний директор Henley & Partners, обговорюючи ініціативу уряду, сказав: «Ми, як і раніше, повністю віддані Республіці Молдова та її народу. Ми вклали чимало часу і капіталу в Молдову і вважаємо, що ці інвестиції з часом принесуть сотні мільйонів капіталу для місцевої економіки. Крім того, ми вважаємо, що програма MCBI служитиме платформою для нових глобальних проектів, які створять можливості працевлаштування для молдаван».