СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

«Золоті візи» & цифровий податок

«Золоті візи» & цифровий податок
Getty Images/Global Images Ukraine
2019-06-18 09:32
165
Tax & Legal за тиждень — стисло про головне.

FGR-оптимізація оподаткування

Юридична компанія «Стратег» у Facebook повідомляє, що сучасна ефективна структуризація бізнесу і захист капіталу вже не залежать безпосередньо від офшорних юрисдикцій. Особливо після запровадження стандарту автоматичного обміну інформацією між юрисдикціями. Відтак фахівці компанії надійним механізмом оптимізації оподаткування та збереження конфіденційності бенефіціарів вважають заснування інвестиційного фонду (Fonds voor gemene rekening, FGR у Нідерландах). Реєстрація такого інвестфонду, за словами представників ЮК «Стратег», гарантує високий рівень конфіденційності, відсутність валютного контролю та офшорного іміджу.

Нові інвестпрограми Ангілії

Прем`єр-міністр самоврядної заморської території Великобританії Англії Віктор Бенкс оголосив про запуск двох інвестиційних програм: отримання посвідки на проживання в Ангілії через інвестиції та отримання ВНЖ для податкових резидентів. У першому випадку йдеться про безоплатний внесок у розмірі $150 тис. або інвестиції в нерухомість у розмірі від $750 тис. для сім`ї, що складається з 1-4 осіб. У другому — про щорічну сплату $75 тис. до податкової служби Ангілії або володіння у країні нерухомістю, вартість якої перевищує $400 тис. Крім того, необхідно проводити на території Ангілії не менше 45 днів на рік. Через п’ять років після отримання ВНЖ інвестор і члени його сім`ї можуть претендувати на громадянство заморської території Великобританії та повноцінне британське громадянство, повідомляє офіційний сайт міжнародної компанії Henley & Partners.

G20 — за цифровий податок

Міністри фінансів країн G20 домовилися скласти загальні правила для усунення “лазівок”, які використовуються глобальними технологічними гігантами, такими як Facebook, Google, Amazon та ін., для зниження корпоративних податків. Як показала копія проекту комюніке блоку, нові правила означатимуть значно більше податкове навантаження для великих багатонаціональних компаній. Правила також ускладнять залучення прямих іноземних інвестицій з обіцянкою наднизьких ставок корпоративного податку для таких країн, як Ірландія. Найактивнішими прихильниками цифрового податку виступили Великобританія і Франція, повідомляє Reuters.

Стратегія українського ринку ІВ

Весь український ринок інтелектуальної власності (ІВ) менший, ніж дохід однієї італійської компанії, яка спеціалізується на ІВ, заявив керуючий партнер Патентно-юридичної агенції «Дубинський & Ошарова» Михайло Дубинський після відвідин конференції з ІВ у Бостоні за участю 11 тис. власників брендів та спеціалістів у сфері інтелектуальної власності з понад 150 країн світу. На думку експерта, цей ринок має бути більшим у 10‑15 разів. Для цього, каже пан Дубінський, потрібна воля керівництва держави і законодавчі зміни у напрямах набуття і використання прав на об`єкти інтелектуальної власності, захисту їх від порушень та введення ІВ у господарський обіг. До того ж, держава має просувати українські об`єкти інтелектуальної власності за кордоном та укладати міжнародні угоди у галузі ІВ.

Загрози старих статутів

17 червня закінчився передбачений Законом України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” перехідний період, після якого положення статутів товариств, що суперечать закону, втратять свою чинність. За словами партнера практики корпоративного права ЮК Juscutum Руслана Редьки, товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) і товариства з додатковою відповідальністю (ТДВ) фактично можуть продовжувати свою діяльність на підставі старих статутів. Однак фахівець рекомендує таки затвердити нову редакцію статутів, адже з 18 червня 2019 року статут у старій редакції стає своєрідною «бомбою уповільненої дії», що містить численні юридичні ризики та потенційні проблеми для товариства. Зокрема він заблокує участь товариства у будь-яких тендерах, йому також буде відмовлено у реєстраційних діях, може бути відмовлено добросовісними та вигідними контрагентами у співпраці та може зумовити підвищену увагу і моніторинг контролюючих органів.

Мальтійські «золоті візи»

Новий виконавчий директор візового агентства Мальти MRVA Чарльз Міцці розповів, що з наступного місяця MRVA більше не братиме неповні заявки від агентів. За його словами, з кінця 2016 року Мальта отримала 1600 таких заявок. Але оброблено було лише близько 600. Залишилось 1000, або майже 60%. Міцці зазначив, що головною перешкодою для більш швидкої обробки запитів стала велика частка неповних заявок, в яких відсутні необхідні документи, паспорти, банківські виписки, поліцейські дозволи тощо.

Китай зніме фінобмеження

Китайські фінансові регулятори розглядають можливість зняття обмежень на іноземну власність внутрішніх фінансових інститутів. Йдеться про ключову поступку, якої від Китаю давно чекали США під час перемовин про торгову війну. Голова Народного банку Китаю І Ган заявив, що центральний банк підтримає пілотну програму, засновану в Шанхаї, для усунення обмеження іноземного володіння фірмами, що надають послуги з управління цінними паперами та фондами, повідомляє Internationalinvestment.net.