СЕМЬЯ. ДЕНЬГИ. БУДУЩЕЕ.

Звільнення & діалог

Звільнення & діалог
Getty Images/Global Images Ukraine
2019-07-17 09:33
163

Новини банкінгу за тиждень – стисло і неупереджено.

13 надійніших банків

Український YouControl розробив новий інструмент FinScore. Він використовуватиметься для того, щоб з`ясувати, в яких банках ризики мінімальні та які банки мають найвищу фінансову стійкість. Індекс FinScore базується на 25 індикаторах, серед яких нормативи НБУ та фінансові коефіцієнти, котрі комплексно відображають стан ліквідності, достатності капіталу, рентабельності, кредитних, інвестиційних та валютних ризиків банку.

До рейтингу за цією методикою увійшли 13 фінансово найстікійших банків: у серії А 8 банків, у серії В – 4 та один у серії С. Серед цих фінансових установ – ІНГ Банк Україна, Правекс Банк, Дойче Банк ДБУ, Сітібанк (Україна), Креді Агріколь Банк, ОТП Банк, Прокредит Банк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, Ідея Банк, УкрСиббанк і SEB Банк.

Лондонська крива

Лондонська платформа Curve залучила нове фінансування на $55 млн, пише TechCrunch. Цей стартап дозволяє консолідувати всі ваші банківські картки в одну загальну з тим, щоб спростити управління витратами та отримати деякі інші переваги. По суті, платформа перетворює ваш мобільник на центр фінансового контролю, який об`єднує різні фінансові продукти.

Curve не вимагає замінити ваші існуючі банківські рахунки, вона лише є “хмарною” платформою, яка працює «поверх» існуючої банківської та платіжної інфраструктури. Історично термінологію over-the-top застосовували для опису того, як сервіси потокової передачі використовують інтернет з метою надання своїх послуг. Ця система вже доступна в 31 країні Європи, у компанії вже є 500 тис. клієнтів, і вона планує подвоїти цей показник до кінця поточного року.

Схильність до діалогу

Діалоговий та мовний банкінг набирає популярності, повідомляє Forbes. Незважаючи на те, що близько 75% всіх банківських взаємодій з клієнтами відбувається в інтернеті або на мобільному пристрої, банки все ще пропонують клієнтам спілкування за багатьма каналами (мобільні додатки, касири, філіали, чати, кіоски, телефони і т. ін.). Отриману інформацію важко аналізувати та використовувати належним чином. Але штучний інтелект з чатботами можуть це виправити. Банки можуть використовувати одного чатбота для кількох каналів і передбачити централізоване управління ним. Більше того, це дасть можливість клієнтам отримувати необхіднішу їм інформацію, незалежно від каналу комунікації.

Підрегульоване крипто

Криптоброкер Bitcoin Suisse подав заявку на отримання банківської ліцензії в Швейцарії, пише Cointelegraph. Якщо він отримає її, то матиме право на здійснення банківських операцій і торгівлю цінними паперами. Причина такого кроку: компанія має на меті адаптуватися до регулятивного ландшафту, що швидко змінюється стосовно криптовалют. Минулого місяця ще одні швейцарці з Dukascopy заявили, що запустять та почнуть тестування стабільних монет, прив`язаних до валют, на базі Ethereum.

Цінне звільнення

Deutsche Bank скорочує 18 тис. робочих місць. Це 1/5 загальної кількості працівників банку в усьому світі. Більшість скорочених позицій – у сфері інвестиційного банкінгу та дивізіоні трейдерів. У банку кажуть, що це скорочення – в рамках стратегії реорганізації, спрямованої на те, щоб повернути банк до традиційної його діяльності: корпоративний банкінг, private banking та управління активами.

Дехто може вважати це крахом, але Артуро Бріс з IMD Business School вважає, що все навпаки. Якщо, каже він, взяти до розрахунку втрати Deutsche Bank в період 2009-2018 років, а це приблизно $15 тис. на одного співробітника, то стає очевидним, що в середньому 100 тис. співробітників банку отримали більше, ніж заробили. Логічно, що в такому разі звільнення створює цінність.

Центробанки об’єднуються

Глобальні центробанки прагнуть пом’якшити грошово-кредитну політику у найближчий термін та намагаються об’єднатися в той час, як світова економіка переживає небезпечні часи: непередбачувана торгова війна може спровокувати більш глибоке уповільнення світової економіки, а деякі ринки облігацій натякають на зростаючу ймовірність рецесії, пише Bloomberg. "Ми бачимо, що політичні ризики посилюються всюди, тому існує досить гостра необхідність вирішити проблему нестачі зростання, від якого вигравали б усі. Цього не можна досягти за допомогою однієї лише грошово-кредитної політики", – сказав головний економіст ОЕСР Лоуренс Бун.

Можливість озвучити ці заклики випаде сьогодні, 17 липня, коли очільники центробанків і міністри фінансів країн G7 проведуть зустріч неподалік від Парижу. Можливо навіть, що привід для роздумів надасть приймаюча сторона саміту G7 Франція, підкреслює Bloomberg. Заходи підтримки споживання на €17 млрд, які президент Еммануель Макрон пообіцяв у відповідь на протести "жовтих жілетів", можливо, суперечать його словам про скорочення дефіциту, але своєчасні на фоні глобального уповільнення економіки.