Подборка лучших статей от Family Office об образовании
На период карантина многие образовательные платформы предоставили бесплатный доступ к своим курсам. По нашему мнению, главное - не количество пройденных курсов, а качество восприятия информации.
О своих ключевых ценностях, философских размышлениях, разных подходах к обучению и не только - в новом дайджесте "Образование" от Family Office.
Рецепти Харарі для правильного завтра
Одним з найтитулованіших гостей міжнародного освітнього форуму Facing the future, що відбувся у Києві у вересні, став ізраїльський історик і професор Єврейського університету в Єрусалимі Ювал Ной Харарі. Думки та ідеї автора світових бестселерів “Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього”, “Людина божественна. За лаштунками майбутнього” і “21 урок для XXI століття” були не просто цікавими, а й очевидними для нашого невизначеного світу. І хоча всі вони мають досить логічне підґрунтя, проте далеко не кожен з нас може стверджувати, що знає, що робити. А познайомити читачів Family Office з теорією Харарі нам допомогла журналістка Ольга Лотоцька-Головіна, яка вибрала основні думки-цитати вченого щодо сенсу життя, які він озвучив у нещодавній бесіді з Майклом Цукербергом.
10 кращих електронних бібліотек
Не всі мають змогу не тільки відвідати той чи інший книжковий фест, а іноді навіть часу або можливостей (наприклад, перебуваючи за кордоном), аби купити потрібний твір у книгарні або в інтернеті, або взяти почитати у друзів. Альтернативний варіант — бібліотеки у мережі: скачуй і читай. Знайдеться все! Добре, практично все...
Навчені тому, що ніколи не можна зупинятися у власному розвитку, що варто працювати над собою все життя, багато хто з нас не уявляє своє повсякдення без тренінгів, майстер-класів, онлайн-курсів тощо. Обрії самоосвіти сьогодні безмежні, як ніколи – можна вчитися посеред ночі, у відпустці на островах, навіть під час обідньої перерви. Чи варто таке навчання нашого часу і чи усвідомлюємо ми, навіщо так опікуємось своїм професійним самовдосконаленням?
Розуміння
власних ключових цінностей – основа EQ
Ми всі знаємо про IQ – коефіцієнт інтелекту – і навіть намагаємося його вимірювати, конкурувати один з одним і публічними особами, працювати над його підвищенням тощо. Проте коли науковці вирішили дослідити співвідношення високого рівня інтелекту та відчуття щастя й успішність особистості, виявили, що високий рівень IQ не є ознакою гарантованого успіху та добробуту. Вчені дослідили 500 найуспішніших корпорацій США і виявили, що багато з керівників цих компаній не лише університет не закінчували, а дехто навіть шкільного атестату не має, проте всі вони мають певні спільні риси. Їх дослідженням у 90-х роках почали займатися двоє американських учених Пітер Селовей і Джон Д. Майєр. Науковці виявили, що всі успішні люди достатньо стресостійкі, вміють налаштовувати себе на потрібний стан і відмінно відчувають інших людей. Крім того, вони можуть впливати на власні емоції таким чином, щоб ті діяли в інтересах власних або компанії. Саме ці вчені визначили EQ – коефіцієнт емоційного інтелекту.
Ольга Казакова: “Школа має навчити вчитися”
Як допомогти дитині визначити власну мету і прагнення, зрозуміти, чи вистачить їй ресурсу на досягнення цілі, і допомогти побудувати план для її здійснення. Отже, як допомогти дитині визначити власну мету і прагнення, зрозуміти, чи вистачить їй ресурсу на досягнення цілі і допомогти побудувати план дій задля її здійснення – відповіді на ці запитання для читачів Family Office пропонує Ольга Казакова, сертифікований тьютор, викладач інтегрованого курсу Nature Sciences, що об’єднує хімію, фізику і біологію та різноманітні наукові заняття на практиці, в альтернативній школі SchoolinG.
Як обирати професію в часи невизначеностіУ травні найактуальнішою залишається тема вибору вишу, куди після здачі ЗНО прямуватиме наша молодь. Тобто вибору професії, яка стане стартовою сходинкою подальшого життя, успіхів, надій і сподівань. Безумовно вирішили зробити це з професіоналом – Тамарою Сухенко, психологом, коучем, авторкою книжки-тренінгу «Як обрати професію майбутнього. Посібник для молодих людей від 13 до 80», яка вдруге була перевидана у цьому році і представлена на "Книжковому Арсеналі-2019".
Навчання
дітей за кордоном: усе не так складно, як здається
Якісна освіта - те, про що мріють у кожній родині для своєї дитини. Високо цінується навчання за кордоном – в Європі чи у США. Але переважній більшості людей здається, що організувати цей процес за межами України – це дуже складне, а то й непідйомне завдання. Але це геть не «unreal». Досвідом поділились компанії ICU та iplan.ua на ворк-шопі Smart Parents Investment. Як заощадити і зробити можливим навчання дітей у престижних закладах світу; досвід сімей, де вже є студенти міжнародних вишів; "лайфхаки" та як не наступити на "граблі". Про все це далі...
Бюджетное образование в Европе: почему бы и нет?
Революция достоинства и безвизовый режим принесли Украине не только возможные пути активизации в экономике, социальной сфере и туризме, да и вообще дали возможность украинцев почувствовать себя свободными людьми. Теперь наша молодежь может смело рассчитывать на качественное образование в европейских вузах всего за €200-300 в год. Скажете, нереально? Следуйте советам нашей журналистки Анны Зарембо, и при желании у вас все получится. И неважно, какой достаток в вашей семье – почему бы не использовать имеющиеся возможности?!